Trwa ładowanie...
Materiał partnera
12-05-2020 16:06

"NAPRZÓD" na Blu-ray i DVD! Niezwykła, pełna magii przygoda w świecie elfów!

Disney i Pixar to nie tylko jedni z najczęściej nagradzanych producentów animacji na świecie, ale przede wszystkim marka gwarantująca, że każda produkcja będzie znakomitą rozrywką dla całej rodziny. Nie inaczej jest z ich najnowszą animacją "Naprzód”, która już 20 maja zadebiutuje na Blu-ray i DVD.

"NAPRZÓD" na Blu-ray i DVD! Niezwykła, pełna magii przygoda w świecie elfów!Źródło: materiały partnera
d39zt5h
d39zt5h

Materiał partnera Galapagos

W świecie zamieszkałym przez magiczne stworzenia takie jak elfy, centaury, jednorożce czy mantykory, magia była kiedyś na porządku dziennym. Niestety, pojawienie się technologii i coraz lepszych wynalazków spowodowało, że dziś – kilkaset lat później – nikt już o czarach nie pamięta. Choć magia do końca jeszcze nie odeszła, o czym przekonają się dwaj nastoletni bracia elfy – Janko i Bogdan.

W dniu szesnastych urodzin Janka chłopcy otrzymują niezwykły prezent - magiczną laskę, klejnot i zaklęcie, dzięki któremu będą mogli na jeden dzień przywołać do życia swojego nieżyjącego już ojca. Niestety, plan sprawdza się tylko połowicznie. Janko i Bogdan mają zaledwie 24 godziny, by dokończyć zaklęcie i nie zamierzają tej okazji przegapić.

Ukochaną furgonetką Bogdana, zwaną Gwendolina, wyruszają w pełną przygód podróż, by odnaleźć drugi klejnot, niezbędny do ukończenia zaklęcia. Jak podczas każdej przyzwoitej wyprawy, nie obejdzie się bez magicznych zaklęć, zaszyfrowanych map, niemożliwych do pokonania przeszkód i niewyobrażalnych odkryć. A do tego, gdy nieustraszona matka chłopaków Jagoda zauważy brak synów, wyruszy na ich poszukiwanie wraz z Mantykorą, byłą wojowniczką – skrzyżowaniem lwa, nietoperza i skorpiona. Pomimo grożącej im klątwy, ten wyjątkowy dzień może przynieść braciom więcej, niż mogliby sobie zamarzyć.

„Naprzód” to najnowsza pełnometrażowa animacja studiów Disney i Pixar wyreżyserowana przez Dana Scanlona, autora przebojowego „Uniwersytetu Potwornego”. Głosów głównym bohaterom w oryginalnej wersji językowej udzieliły największe gwiazdy kina: Tom Holland („Spider-Man”), Chris Pratt („Strażnicy galaktyki”), zdobywczyni Złotego Globu Julia Louis-Dreyfus (serial „Kroniki Seinfelda”), laureatka Oscara® Octavia Spencer („Służące”) oraz zdobywczyni Złotego Globu Tracey Ullman („Drobne cwaniaczki”).

d39zt5h

W polskiej wersji językowej bohaterom „Naprzód” głosów użyczyli: Jakub Gawlik (Janko), Paweł Małaszyński (Bogdan), Aneta Teodorczuk (Jagoda), Edyta Olszówka (Mantykora), Michał Piela (sierżant Obrok), Grzegorz Damięcki (Iwo Mrygacz), Katarzyna Dąbrowska (sierżant Oczko), Marta Ścisłowicz (posterunkowa Kopytko), Anna Gorajska (Promyczek), Agnieszka Matysiak (Liza) i Kamil Pruban (posterunkowy Wafel).

– Fabuła filmu jest inspirowana relacją z moim bratem oraz więzią z tatą, który zmarł, kiedy miałem rok. Ojciec zawsze był dla nas tajemnicą. Kiedyś ktoś z rodziny przysłał nam nagranie jego głosu. Zawierało tylko dwa słowa: „dzień dobry” i „do widzenia”. Dwa słowa. Ale dla mnie i dla brata to była magia. To był punkt wyjścia. Każdy z nas stracił kogoś ważnego. A gdybyśmy tak mogli spędzić z tą osobą jeszcze jeden dzień – czyż nie brzmi to zachęcająco? Wiedzieliśmy, że chcąc opowiedzieć tę historię, musimy osadzić akcję filmu w świecie, gdzie będzie to możliwe - mówi reżyser i jeden z pomysłodawców scenariusza Dan Scanlon.

materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Akcja filmu „Naprzód” rozgrywa się w magicznym świecie, w którym jednak nie ma magii. Zamieszkują go elfy, duchy, satyry, cyklopy, centaury, gnomy i trolle, ale wszyscy wiodą życie takie jak „zwykli” ludzie. Mieszkają na przedmieściach, codziennie chodzą do pracy i do szkoły, jeżdżą samochodami, oglądają telewizję, a czary znają tylko z książek i filmów fantastycznych.

d39zt5h

– Chodziło nam w dużej mierze o wybicie widzów z rutyny – opowiada reżyser Dan Scanlon. – Akcja filmów fantasy zazwyczaj rozgrywa się w dalekiej przeszłości, w czasach szlachetności, w pięknej krainie. Zobaczyć postacie z takiego świata w dobrze nam znanej współczesnej scenerii było czymś wyjątkowym. Fajnie było wyobrażać sobie, że jeżdżą na deskorolkach, podróżują autobusem, oglądają telewizję czy grają na komputerze. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy. Elf wiozący dziecko na trening piłkarski daje niezwykle ciekawy kontrast.

– To jest film fantasy, ale stworzenie takiego filmu nie było celem samym w sobie. Jest to opowieść o dwóch braciach i ich wyprawie. Wyszło tak, że mamy tu i to, co fantastyczne, i to, co dobrze znamy. Jedno i drugie równoważy się ze sobą – mówi kierownik artystyczny Noah Klocek.

Głównym bohaterem opowieści jest Janko - elf, który stracił ojca przed urodzeniem. Jest to pozbawiony pewności siebie introwertyk marzący o sile fizycznej i sile charakteru. Jest przekonany, że gdyby wychował się u boku ojca, jego życie wyglądałoby zupełnie inaczej. – Jest trochę nieśmiały i niezgułowaty. Do pary dodaliśmy mu zwariowanego, energicznego starszego brata Bogdana, który ciągle pakuje Janko w kłopoty. Poza tym jest fanem gier RPG i dawnej historii swojego świata. Wie wszystko o magii i czarach, choć nie potrafi się nimi posługiwać. Wielu patrzy na niego z dystansem, ale szybko okazuje się, że bez jego wiedzy wyprawa braci nie miałaby najmniejszych szans powodzenia – wyjaśnia Dan Scanlon.

d39zt5h

Magia jest bardzo ważną częścią historii opowiedzianej w „Naprzód”, ale chodzi w niej o coś więcej niż o rzucanie efektownych zaklęć. – Magia to metafora potencjału bohaterów. Aby posługiwać się magią, trzeba podejmować ryzyko. Trzeba uwierzyć w siebie. Trzeba sobie zaufać. Trzeba słuchać. Bez względu na poziom magicznych zdolności, Janko wciąż musi podnosić sobie poprzeczkę, bo tylko dzięki temu może się rozwijać – wyjaśnia reżyser Dan Scanlon.

Światowa premiera filmu „Naprzód” odbyła się podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. 6 marca 2020 obraz trafił na ekrany polskich kin, gdzie ze względu na pandemię koronawirusa był dostępny przez zaledwie kilka dni. Teraz polscy widzowie będą mogli go obejrzeć na płytach Blu-ray i DVD.

materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Dodatki specjalne w wydaniu Blu-ray:
• W poszukiwaniu historii
• Mieszkańcy Nowego Grzybniorku
• Komentarz audio twórców

Dodatki specjalne w wydaniu DVD:
• Komentarz audio twórców

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilach:
facebook.com/MojeFilmy
facebook.com/DzieciToLubia

Materiał partnera Galapagos

d39zt5h

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39zt5h