Trwa ładowanie...
27-04-2007 07:02

Nicolas Cage ponownie triumfuje

Nicolas Cage ponownie triumfujeŹródło: AFP
d3nnolc
d3nnolc

Film "Ghost Rider" po raz kolejny znalazł się na szczycie zestawienia amerykańskiego box office.

Obraz z udziałem Nicolasa Cage'a i Evy Mendes opowiada historię Johnny'ego Blaze'a, motocyklisty, który sprzedaje duszę diabłu. Obraz zarobił w ostatni weekend niemal 20 milionów dolarów, a przez 2 tygodnie w kinach już 78 milionów.

"The Number 23" to pierwszy z debiutantów notowania. Psychologiczny thriller z Jimem Carreyem w roli głównej to historia człowieka, który ma obsesję na punkcie mrocznej książki o tym samym tytule. Stopniowo zaczyna podejrzewać, że powieść opowiada o jego życiu, a tytułowy numer 23 jest z nim nierozerwalnie związany. Film uplasował się na drugiej pozycji z kwotą 15 milionów dolarów na koncie.

Kolejna nowość zestawienia to komedia "Reno 911!: Miami", oparta na popularnym serialu telewizyjnym. Bohaterami obrazu są policjanci, którzy chronią członków pewnego zjazdu przez terrorystami. Film zarobił przez pierwszy weekend ponad 10 milionów dolarów i znalazł się na czwartym miejscu box office.

d3nnolc

"The Astronaut Farmer" to następny debiutant, który uplasował się na dziewiątym miejscu notowania. Bohaterem filmu jest pewien astronauta, który zmuszony jest odejść z NASA. Mężczyzna nie rezygnuje jednak z marzeń i rozpoczyna budowę rakiety kosmicznej na własnej farmie, czym wywołuje zaniepokojenie sąsiadów, mediów i agentów rządowych. W roli głównej zagrał Billy Bob Thornton. Obraz zarobił przez weekend 4,5 miliona dolarów.

Ostatnią nowością zestawienia jest biograficzny dramat "Amazing Grace". Jego bohaterem jest William Wilberforce, XVIII-wieczny działacz polityczny i religijny, który próbuje doprowadzić do zniesienia niewolnictwa w Imperium Brytyjskim. Obraz uplasował się na pozycji dziesiątej z sumą 4 milionów dolarów na koncie.

d3nnolc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nnolc