Trwa ładowanie...
d17l4ar

Niebo w gębie

Najnowsze informacje
2.8
(6 głosów)
Oceń:
1
d17l4ar

„Niebo w gębie” (fr. Les saveurs du palais) to francuski film biograficzny z 2012 roku. Za reżyserię odpowiada Christian Vincent, który wraz z Étienne Comar napisał scenariusz. Produkcją zajęli się Jean-Jacques Albert, Étienne Comar oraz Philippe Rousselet.

Film inspirowany prawdziwą, niezwykłą historią prezydenta Francji François Mitteranda i jego szefa kuchni w spódnicy. Hortense Laborie, mistrzyni kuchni z Dordonii, dostaje propozycję nie do odrzucenia. Obejmie stanowisko osobistego kucharza prezydenta i przejmie odpowiedzialność za menu w Pałacu Elizejskim.

Pomimo zazdrości kolegów po fachu, którzy nie życzą nowej szefowej najlepiej i dzięki swojej sile charakteru, Hortense jednak szybko zyskuje autorytet. Jej niezwykłe potrawy, trafiają nie tylko do podniebienia, ale i do serca prezydenta. Na szczytach władzy czeka na nią jednak wiele pułapek.

W filmie „Niebo w gębie” w rolach głównych zagrali: Catherine Frot jako Hortense, Jean d'Ormesson – Prezydent, Hippolyte Girardot - David Azoulay, Arthur Dupont - Nicolas Bauvois, Brice Fournier - Pascal Le Piq, Déborah Révy, Arly Jover – Mary, Thomas Chabrol, Philippe Uchan - Coche-Dury.

Niebo w gębie
Tytuł oryginalny

Les saveurs du palais

Gatunek

biograficzny

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

07.12.2012

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17l4ar
d17l4ar
d17l4ar