Trwa ładowanie...
d1s7yh0

Nieposłuszne

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Melodramat "Nieposłuszne" to historia zakazanej miłości, która odżywa i rośnie w siłę na przekór społecznym konwenansom. Film zawiera gwiazdorską obsadę.
d1s7yh0
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Nieposłuszne – zarys fabuły

Fabuła filmu "Nieposłuszne" została osadzona we współczesnym Londynie, w ortodoksyjnej społeczności żydowskiej. W środowisku tym tematem tabu jest zagadnienie seksualności, a nawet pożycia małżeńskiego. Nie powinno zatem dziwić, że zakazane i uznawane za grzech ciężki są związki homoseksualne.

Do Londynu pewnego dnia powraca dawno niewidziana Ronit. Trafia do domu Rabina Dovida, gdzie nie jest w zasadzie mile widziana. Okazuje się, że zanim wyjechała, środowiskiem żydowskim wstrząsnęła wiadomość o homoseksualnym związkiem jej i Esti, aktualnie pobożnej żony Dovida.

Uczucie między kobietami odżywa w mgnieniu oka. Powracają dawne wspomnienia i wciąż aktualny ciężar niezrozumienia i pogardy społeczności. Esti, choć nieszczęśliwa w małżeństwie boi się wyjść poza ramy, aby nie doświadczyć odrzucenia.

Reżyserem filmu "Nieposłuszne" jest Sebastian Lelio, twórca filmu "Gloria". W rolach głównych nagrodzone wieloma nagrodami filmowymi aktorki Rachel Weisz i Rachel McAdams.

Nieposłuszne – ciekawostki

  • Zdjęcia do filmu "Nieposłuszne" powstały w Londynie.
  • "Nieposłuszne" to pierwszy anglojęzyczny film reżysera Sebastiana Lelio.
  • Film powstał na podstawie powieści o tym samym tytule autorstwa Naomi Alderman.
  • Światowa premiera "Nieposłusznych" miała miejsce 10 września 2017 roku podczas festiwalu filmowego w Toronto. W Polsce film ukazał się dopiero rok później.
Nieposłuszne
Tytuł oryginalny

Disobedience

Gatunek

melodramat

Kraj produkcji

USA, Wielka Brytania, Irlandia

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

10.09.2017

Data polskiej premiery

03.08.2018

Czas trwania

114 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s7yh0
d1s7yh0
d1s7yh0