Trwa ładowanie...

"Niesamowity świat April": nowa animacja producentów "Persepolis" premierowo na festiwalu Animator

Share
"Niesamowity świat April": nowa animacja producentów "Persepolis" premierowo na festiwalu Animator
Źródło: getty
d2bg7z9

"Niesamowity świat April", nowa animacja producentów nominowanego do Oscara "Persepolis" zostanie pokazana premierowo na festiwalu filmowym Animator w Poznaniu.

Już 10 i 11 lipca, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR, po raz pierwszy w Polsce odbędą się pokazy „Niesamowitego świata April”, widowiskowej animacji science fiction opartej na powieści graficznej Jacques’a Tardi i osadzonej w steampunkowych realiach Paryża połowy XX-wieku. Film został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków z całego świata. Film dostępny będzie w wersji cyfrowej (VOD) niecały miesiąc po premierze kinowej, 5 sierpnia.

Paryż, 1941 rok. Rodzice April są naukowcami pracującymi nad odkryciem mikstury zapewniającej długowieczność. Gdy są o krok od sukcesu, tajemnicze siły niespodziewanie przerywają prowadzone eksperymenty, uprowadzając parę i zostawiając osieroconą dziewczynkę. 10 lat później April żyje samotnie z kotem Darwinem, skrywając w tajemnicy epokowe odkrycia rodziców. Wkrótce jednak znajdzie się w samym centrum mrocznego i potężnego spisku, zmuszona uciekać przed agentami rządowymi, sterowcami i szpiegującymi ją szczurami-cyborgami.

d2bg7z9

Podziel się opinią

Share
d2bg7z9
d2bg7z9