Trwa ładowanie...
d2x4nha

Nur Fettahoğlu

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Duisburg, Nadrenia Północna-Westfalia, Niemcy

Seriale:

Wspaniałe stulecie (Sułtanka Mahidevran)

d2x4nha

Nur Fettahoglu jest niemiecko-turecką aktorką filmową oraz telewizyjną. Olbrzymią popularność przysporzyła jej rola sułtanki Mahidevran w kultowym tureckim serialu ''Wspaniałe stulecie''. Nur Fettahoglu wielokrotnie wystąpiła w reklamach telewizyjnych, np. kosmetyków Dove, biżuterii Atasay czy urządzenia do pielęgnacji Luna. Aktorka dwukrotnie wychodziła za mąż. Od 2013 roku mężem Nur Fettahoglu jest biznesmen Levent Veziroglu, z którym doczekała się córki Elisy.

Nur Fettahoglu – życiorys

Nur Fettahoglu urodziła się 12 listopada 1980 roku jako Asiye Nur Fettahoglu w Duisburgu (Niemcy). Jest czwartym z pięciorga dzieci Sinana i Fatmy Fettahoglu. Niedługo po jej narodzinach rodzina zdecydowała się na powrót do Stambułu. Tam też Nur Fettahoglu ukończyła szkołę podstawową oraz średnią.

Podjęła studia na kierunku projektowanie mody na stambulskim Halić University. Po uzyskaniu dyplomu, Nur Fettahoglu pracowała w kilku bankach jako makler giełdowy. Przez kilka miesięcy współpracowała z turecką telewizją jako doradca finansowy – prowadziła poranne wydanie wiadomości na kanale Sky Turk. Nur Fettahoglu dotychczasową karierę przerwała, gdy zaproponowano jej rolę w serialu.

Nur Fettahoglu – kariera

Mimo licznych sukcesów w branży maklerskiej, Nur Fettahoglu zdecydowała się na radykalną zmianę. W 2007 roku zadebiutowała w roli Aylin Arisoy w tureckim serialu ''Gönül Salıncağı'' i jeszcze w tym samym roku otrzymała główną rolę w innej produkcji ''Benden Baba Olmaz''. Z kolei w latach 2008-2010 Nur Fettahoglu występowała w telenoweli ''Aşk-ı Memnu''.

Olbrzymią popularność przyniosła aktorce rola sułtanki Mahidevran w historycznym serialu ''Wspaniałe stulecie'', w którym grała w latach 2011-2014. Rola pierwszej żony sułtana Sulejmana okazała się prawdziwym przełomem w dalszej karierze aktorskiej Nur Fettahoglu. Szczególnie ulubionym wątkiem z udziałem Mahidevran była jej rywalizacja z sułtanką Hürrem (Meryem Uzerli).

Sukces, który osiągnęła dzięki ''Wspaniałemu stuleciu'' przełożył się na dalszą karierę aktorki. W 2014 roku pojawiła się w kolejnym serialu ''Hayat Yolunda'', rok później w telenoweli ''Filinta''. Obecnie Nur Fettahoglu gra główną rolę Umay Karay w ''Dzieciach sióstr''. W swoim dorobku aktorka ma także dwie role filmowe z 2011 roku: ''Valley of the Wolves'' oraz ''Gise Memuru''.

Oprócz tego Nur Fettahoglu regularnie bierze udział w spotach reklamowych różnych produktów, np. Dove, Luna czy Atasay.

Nur Fettahoglu – życie prywatne

W 2008 roku Nur Fettahoglu wyszła za mąż za maklera giełdowego Murata Aysana. Po ślubie aktorka występowała pod nowym nazwiskiem. Jednak już w kwietniu 2011 roku małżeństwo zostało zakończone rozwodem.

Z kolei w październiku 2013 roku Nur Fettahoglu ponownie zmieniła stan cywilny. Tym razem jej wybrankiem został biznesmen Levent Veziroglu. Po niecałych dwóch latach, aktorka ogłosiła rozstanie z mężem. Ku zaskoczeniu tureckiej opinii publicznej, w połowie 2015 roku Fettahoglu i Veziroglu wrócili do siebie.

Na początku 2016 roku aktorka urodziła córkę Elisę Güzin Veziroglu. Nur Fettahoglu razem ze swoją rodziną mieszka na stałe w rezydencji w Stambule.

d2x4nha
d2x4nha
d2x4nha
d2x4nha