Trwa ładowanie...
cinema city
04-03-2010 16:16

Opera "Cyrulik sewilski" już 5 marca w Cinema City!

Opera "Cyrulik sewilski" już 5 marca w Cinema City!Źródło: Cinema City
d3sj2pr

Już 5 marca o godzinie 19:30 wybrane kina Cinema City zapraszają widzów na premierę „Cyrulika sewilskiego” - wysmakowanej realizacji opery Gioacchino Rossiniego prosto z madryckiego Teatro Real – teatru o bogatej i burzliwej historii. Na legendarnej hiszpańskiej scenie zagoszczą dla widzów cyklu CineMAESTRO dwie niekwestionowane gwiazdy opery – tenor Juan Diego Florez oraz sopranistka Maria Bayo.

„Cyrulik sewilski” to dzieło, na którego stworzenie autor poświęcił zgodnie z legendą zaledwie 13 dni. Od czasów pamiętnej premiery w 1816 roku w rzymskim Teatro Argentina, publiczność niezmiennie nagradza tę operę owacjami na stojąco. Ta pełna dowcipu historia zalotów, miłosnych intryg i forteli, w inscenizacji z Teatro Real w Madrycie, gwarantuje wspaniałą rozrywkę na najwyższym poziomie. Co ciekawe, stworzona przez Beaumarchais’ego postać Figaro – tytułowego cyrulika, stała się także ogniwem opery „Wesele Figara” W.A. Mozarta, która otworzyła tegoroczny cykl CineMAESTRO.

„W ramach cyklu CineMAESTRO pragniemy zaprezentować widzom Cinema City same perełki opery, znane melomanom na całym świecie. Rejestrowane na żywo inscenizacje pozwalają poczuć magię i emocje płynące wprost ze sceny, na której rozgrywa się akcja. Słychać salwy śmiechu publiczności zgromadzonej w najznamienitszych teatrach europejskich, oklaski, a na wielkim ekranie doskonale widać każdy element składający się na niepowtarzalność spektaklu. CineMAESTRO to zupełnie unikalne doświadczenie obcowania z operą i baletem zarówno dla koneserów, jak i widzów, dla których to pierwsze zetknięcie z tą formą sztuki.” – mówi Iwona Kuźnik, dyrektor marketingu i PR Cinema City Poland.

d3sj2pr

„Cyrulik sewilski” Gioacchino Rossiniego to pierwsza inscenizacja w ramach cyklu CineMAESTRO zarejestrowana podczas spektaklu w słynnym Teatro Real w Madrycie. Dzięki swej długiej i bogatej historii Teatro Real w pełni zasłużył na miano jednej z najważniejszych scen operowych Europy. Od uroczystego otwarcia w 1850 roku, wystawiano tam najważniejsze dzieła Verdiego, Wagnera i Pucciniego, goszczono największych wirtuozów świata opery. Piękne, zabytkowe wnętrze, widownia mogąca pomieścić ponad 1700 widzów oraz świetna akustyka i nowoczesna technika sceny czynią zeń jeden z najlepszych budynków teatralnych kontynentu.

Hiszpańska inscenizacja „Cyrulika sewilskiego” jest zrealizowana w szerokoekranowym systemie High Definition. Dzieło już od pierwszego aktu zachwyca widzów niezwykłą scenografią i płomienną muzyką. W roli Hrabiego Almaviva widzowie usłyszą i zobaczą znakomitego peruwiańskiego tenora Juana Diego Floreza. Partię jego wybranki Rozyny wykona hiszpańska sopranistka Maria Bayo.

Tytułowym cyrulikiem sewilskim, sprytnym Figarem jest Pietro Spagnoli, a w przekupnego Basilia, nauczyciela śpiewu panny, wcieli się doskonale znany włoski bas-baryton Ruggero Raimondi. Już od 5 marca widzowie kin Cinema City będą mogli przekonać się dlaczego ta barwna i pełna humoru komedia zapiera dech w piersiach miłośnikom opery na całym świecie.

Spektakl będzie można zobaczyć w kinach Cinema City w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach. W ramach cyklu CineMAESTRO odbyła się już premiera oper: W.A. Mozarta „Wesele Figara”, „La traviaty” Giuseppe Verdiego i baletu „Śpiąca królewna” Piotra Czajkowskiego. Kolejne prezentowane inscenizacje to oratorium G.F. Händla „Mesjasz” i opera G.Pucciniego „Cyganeria ”.

d3sj2pr

Cykl CineMAESTRO obejmie kina Cinema City: Warszawa, Cinema City Arkadia
Kraków, Cinema City Galeria Kazimierz
Wrocław, Cinema City Korona*
Łódź, Cinema City Manufaktura
Poznań, Cinema City Plaza
Katowice, Cinema City Silesia*

*repertuar w tych kinach może ulec zmianie

Cyrulik sewilski - opera G. Rossiniego

05.03, godz. 19.30 - premiera
09.03, godz. 10.00
18.03, godz. 19.00
28.05. godz. 19.00
09.11. godz. 10.00

Zobacz także:

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d3sj2pr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sj2pr