Trwa ładowanie...

Oscar 2019 w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa. Nominacje i faworytka

Kto ma szanse na zdobycie Oscara 2019 w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa? Spekulanci i kinomani mają już swoje przewidywania w kontekście prawdopodobnych zwycięzców. Ceremonia rozdania Oscarów 2019 już w nocy z 24 na 25 lutego.

Oscar 2019 w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa. Nominacje i faworytkaŹródło: flickr.com
dlu6n3j
dlu6n3j

Nominacje do Oscara 2019 w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa – przewidywania

Tegoroczne rozdanie nagród Akademii Filmowej już na etapie nominacji przyniosło kilka zaskoczeń, a niektóre kontrowersyjne decyzje – w tym brak prowadzącego – wywołały burzę. Kilka ciekawostek pojawiło się również w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa. Zapoznajmy się z listą nominowanych.

Podczas 91. gali rozdania Oscarów o cenną statuetkę dla najlepszej aktorki drugoplanowej powalczą:

  • Amy Adams za rolę Lynne Cheney w filmie "Vice";
  • Regina King za rolę Sharon Rivers w filmie "Gdyby ulica Beale umiała mówić";
  • Marina De Tavira za rolę Pani Sofíi w filmie "Roma";
  • Emma Stone za rolę Abigail Masham w filmie "Faworyta";
  • Rachel Weisz za rolę Sarah w filmie "Faworyta".
dlu6n3j

Oscary 2019 – nominacja dla Reginy King

Spośród aktorek nominowanych do Oscara za najlepszą rolę drugoplanową duże szanse na zwycięstwo ma Regina King – właśnie ona stoi na czele stawki notowań bukmacherskich. Aktorka zagrała w dramacie "Gdyby ulica Beale umiała mówić" wyreżyserowanym przez Barry'ego Jenkinsa. Wykreowana przez Reginę King postać Sharon Rivers, matki głównej bohaterki, zagwarantowała jej zwycięstwo na kilku tegorocznych prestiżowych galach filmowych. Dotychczas zgarnęła już za tę rolę m.in. Złoty Glob i nagrodę Critics' Choice.

Otrzymana w tym roku nominacja do Oscara jest dla Reginy King pierwszą w karierze szansą na zdobycie tej prestiżowej statuetki.

Oscar 2019 dla najlepszej aktorki drugoplanowej – pozostałe nominacje

Poza Reginą King według bukmacherów spore szanse na zdobycie Oscara 2019 za rolę drugoplanową mają też Amy Adams ("Vice") i Rachel Weisz ("Faworyta").

dlu6n3j

Wysokie prawdopodobieństwo w przypadku Adams nie dziwi, ponieważ aktorka ma na swoim koncie już cztery nominacje Akademii za role drugoplanowe i jedną za rolę pierwszoplanową ("American Hustle"). Również rewelacyjna rola Rachel Weisz, laureatki Oscara za film "Wierny ogrodnik", daje jej wysokie miejsce w tegorocznej stawce oscarowej.

Nieco rzadziej w prognozach oscarowych 2019 wymieniana jest Emma Stone, która zgarnęła już złotą statuetkę w 2017 roku za film "La La Land". Mimo wszystko aktorka po raz kolejny popisała się kunsztem aktorskim na tyle, by otrzymać nominację za "Faworytę" w tej samej kategorii co Rachel Weisz. Oznacza to, że Stone i Weisz zmierzą się w walce o Oscara podobnie, jak ubiegały się o pozycję faworyty królowej w filmie Jorgosa Lantimosa, za który wyróżniła je Akademia.

Wśród aktorek startujących w tym roku w rywalizacji o nagrodę Akademii za rolę drugoplanową sporym zaskoczeniem Oscarów 2019 okazała się nominacja dla Mariny De Tavira. To meksykańska aktorka, która zwróciła uwagę krytyków swoją rolą w filmie "Roma". Nominacja jest o tyle zaskakująca, że De Tavira nie została wyróżniona na innych festiwalach filmowych. Co więcej, krytycy spodziewali się raczej nominacji dla Claire Foy (“Pierwszy człowiek”) czy Emily Blunt (“Ciche miejsce”).

dlu6n3j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlu6n3j