Trwa ładowanie...
16-07-2016 13:35

Oscar Isaac w nowym dramacie Stevena Spielberga

Oscar Isaac w nowym dramacie Stevena Spielberga
d2a8udc
d2a8udc

Oscar Isaac zagra w nowym filmie Stevena Spielberga - "Kidnapping of Edgardo Mortara".

Znany m.in. z "X-Men: Apocalypse", "Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy" oraz "Ex Machina" aktor prowadzi rozmowy w sprawie udziału w religijnym dramacie, do którego zdjęcia mają ruszyć w pierwszym kwartale 2017 roku, gdy tylko Steven Spielberg zakończy pracę nad "Ready Player One".

Film "Kidnapping of Edgardo Mortara" będzie ekranizacją opartej na faktach powieści Davida Kertzera. Scenariusz napisał Tony Kushner. W 1858 roku Europę obiegła informacja z Włoch o żydowskim siedmiolatku, którego siłą odebrano rodzicom i wychowano na katolika. Władze kościelne dowiedziały się, że chłopiec został potajemnie ochrzczony przez osobę związaną z rodziną. Zgodnie z prawem obowiązującym wówczas na terenie Państwa Kościelnego (obecne środkowe Włochy) Żydzi nie mogli wychowywać katolików. Do domu Mortarów weszła więc policja. Ojciec Edgardo interweniował u największych władców Europy, w tym Napoleona III i Franciszka Józefa, ale papież Pius IX pozostał obojętny wobec ich próśb. Gdy w 1870 roku Państwo Kościelne zostało zlikwidowane, rodzina ponowiła starania o odzyskanie syna. Edgardo oświadczył jednak, że chce pozostać przy wierze katolickiej, wyjechał do Francji i wstąpił do zakonu augustianów. Kilka lat później przyjął święcenia kapłańskie i imię Pio. Zajął się działalnością misyjną. Zmarł w 1940
roku.

Historia Edgardo Mortary już od dawna interesowała Hollywood. W 2001 roku planowano nawet film z udziałem Josepha Fiennesa, Anthony'ego Hopkinsa i Javiera Bardema. Steven Spielberg zainteresował się pomysłem mniej więcej w 2014 roku. Wedle plotek scenariusz Tony'ego Kushnera spodobał mu się na tyle, że postanowił sam stanąć za kamerą.

Oscar Isaac zakończył niedawno pracę na planie filmu "Annihilation". Nie ujawniono o jaką rolę się stara. Pewnym jest natomiast, że w "Kidnapping of Edgardo Mortara" na pewno zagra Mark Rylance, którego Spielberg ostatnio zaprosił do udziału w takich filmach, jak "BFG: Bardzo Fajny Gigant" i "Most szpiegów".

d2a8udc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a8udc