Trwa ładowanie...

Ostatni "Harry Potter" będzie miał dwie części

Share
Ostatni "Harry Potter" będzie miał dwie części
Źródło: Warner Bros. Entertainment Inc.
d2atkmw

Potwierdziły się doniesienia o podzieleniu ostatniej części "Harry’ego Pottera" na dwa filmy. Jak podali przedstawiciele Warner Bros. zamykające serię "Insygnia Śmierci" będą miały część pierwszą i część drugą.

Powodem decyzji jest obszerność ostatniego tomu Harry Pottera. Filmowcy nie chcieliby psuć filmu skracając go, dlatego zdecydowani się podzielić go na dwie części. Z pewnością nie bez znaczenia pozostaje również kwestia finansowa.

Pierwsza część filmu trafi do kin w listopadzie 2010 roku, natomiast drugą widzowie zobaczą pół roku później, w maju 2011.

d2atkmw

Reżyserem obu części „Insygniów Śmierci” będzie David Yatesa, który tym samym stanie za kamerą filmu o Harrym Potterze już po raz trzeci. Scenariuszem zajmie się Steve Kloves, który pracował nad scenariuszem pięciu części Pottera.

Przedstawiciele wytwórni najbardziej bali się reakcji na swój pomysł autorki cyklu J.K. Rowling, ta jednak odniosła się do niego z entuzjazmem.

W tej chwili cały świat czeka na premierę "Księcia Półkrwi", przedostatniej części przygód nastoletniego czarodzieja. Film wejdzie do polskich kin w listopadzie.

d2atkmw

Podziel się opinią

Share
d2atkmw
d2atkmw