Trwa ładowanie...
d3ul8vk

Panda i Banda

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
"Panda i Banda" to rosyjsko-amerykański film animowany w reżyserii Natalyi Nilovej. Produkcja opowiada o losach małej pandy, którą pewnego dnia bocian dostarcza pod niewłaściwy adres. Grupa przyjaciół musi dostarczyć malucha do jego prawdziwego domu po drugiej stronie ogromnej pustyni. Za scenariusz obrazu odpowiadają Maxim Rogalsky oraz Billy Frolick, czyli twórca hitowego filmu "Madagaskar".
d3ul8vk
1
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Panda i Banda - opis fabuły

Fabuła filmu "Panda i Banda" rozgrywa się w bajkowym lesie, w którym jego mieszkańcy wiodą spokojny i wolny od większych problemów żywot. Pewnego dnia sytuacja ulega jednak wielkiej zmianie, a wszystko przez niedoświadczonego bociana, który dopiero uczy się swojego fachu. Przynosi on bowiem małą pandę pod niewłaściwy adres, co wprawia mieszkańców lasu w osłupienie. Grupa przyjaciół, w której skład wchodzą niedźwiedź, wilk, tygrys i królik, stają teraz przed wyzwaniem dostarczenia małej pandy pod właściwy adres.

Okazuje się jednak, że nie będzie to takie proste, bowiem jej prawdziwy dom leży po drugiej stronie ogromnej pustyni. Mimo chwilowego zawahania bohaterowie decydują się zwrócić malca oczekującym na niego rodzicom. Ich wyprawa będzie oczywiście pełna niesamowitych przygód i niespodziewanych zwrotów akcji, a pokonanie tak dużej przestrzeni wystawi charaktery zwierząt na próbę. W trakcie podróży nie zabraknie też niebezpiecznych, ale jakże komicznych sytuacji. Czy uda im się uratować małą pandę i bezpiecznie odprowadzić ją do właściwego domu?

Panda i Banda - bohaterowie, obsada

Bohaterami filmu "Panda i Banda" jest grupa zwierząt: niedźwiedź, wilk, tygrys i królik. Do grupy przyjaciół wkrótce dołącza też mała panda, którą zwierzęta muszą bezpieczenie dostarczyć do właściwego domu. W filmie pojawia się także szereg postaci pobocznych, a produkcja oryginalnie posiada rosyjski i angielski dubbing. W związku z tym, aby zachować odpowiedni klimat panujący w produkcji, w kinach pojawił się film "Panda i Banda" z polskim dubbingiem.

Panda i Banda - scenariusz, reżyseria

Reżyserią filmu "Panda i Banda" zajmowała się Natalya Nilova, a inicjatywa stworzenia tej produkcji animowanej wynika ze współpracy rosyjskich i amerykańskich twórców. Scenariusz filmu "Panda i Banda" stworzyli Maxim Rogalsky oraz Billy Frolick, który wcześniej współtworzył skrypt przy okazji takich produkcji jak "Madagaskar" czy "Ollie the Otter". Film sygnowany był właśnie poprzez nazwisko Frolicka, który został przedstawiony na plakatach promocyjnych jako "twórca scenariusza do filmu "Madagaskar"".

Panda i Banda - premiera

Premiera filmu "Panda i Banda" miała miejsce 12 kwietnia 2019 roku. Pierwszym krajem, w którym ukazała się produkcja była Turcja, a niecałe dwa tygodnie później rozpoczęto dystrybucję filmu również w Portugalii. 1 maja 2019 roku "Panda i Banda" trafiła do Rosji, a później także produkcja zawitała w Estonii, Litwie i Bułgarii. Polska premiera filmu "Panda i Banda" miała miejsce 24 maja 2019 roku. Dystrybucją obrazu w naszym kraju zajmuje się Forum Film Poland. W Stanach Zjednoczonych film otrzymał nazwę "The Big Trip" i był wyświetlany w wersji 3D.

Panda i Banda
Tytuł oryginalny

Bolszoje puteszestwije

Gatunek

animowany

Kraj produkcji

Rosja, USA

Rok produkcji

2016

Data światowej premiery

12.04.2019

Data polskiej premiery

24.05.2019

Czas trwania

90 min.

Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ul8vk
d3ul8vk
d3ul8vk