Trwa ładowanie...
dyj0c8s

Patient Zero

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Brytyjski horror "Patient Zero" to film o postapokalipsie. Nowa rzeczywistość opanowana jest przez superinteligentne żywe trupy.
dyj0c8s
2
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: Movieclips Trailers

Patient Zero – zarys fabuły

Fabuła filmu "Patient Zero" ukazuje losy garstki ludzi, którzy ocaleli podczas epidemii zombie, która opanowała całą Ziemię. Teraz mieszkają w podziemnym schronie, gdzie działa również laboratorium prowadzone przez dr Ginę Rose i Morgana. Naukowcy chcą dowiedzieć się, co było przyczyną wystąpienia zarazy, a także zdobyć antidotum, które pozwoli ocalić ludzkość. Jedynym sposobem jest jednak znalezienie pacjenta zero.

Szczególnie ważną rolę w badaniach ma główny bohater filmu "Patient Zero", który jest w stanie komunikować się z zainfekowanymi. Jego pobudki do działania to jednak nie tylko dobro wszystkich ocalałych ludzi, ale przede wszystkim odzyskanie swojej ukochanej żony, która została zainfekowana podczas epidemii.

Patient Zero – ciekawostki

  • Scenariusz do filmu "Patient Zero" znalazł się w 2013 roku na czarnej liście najpopularniejszych niezrealizowanych scenariuszy.
  • Matt Smith w filmie gra postać, która poszukuje pacjenta zero. Co ciekawe, w pierwszym odcinku serialu "Doktor Who" jego bohater poszukuje więźnia zero.
  • W obsadzie filmu znalazły się dwie gwiazdy popularnego brytyjskiego serialu "Gra o tron", Natalie Dormer, która wciela się w postać Margaery Tyrell oraz John Bradley, odtwórca roli Samwella Tarly'a. Aktorzy podczas realizacji serialu nigdy nie spotkali się we wspólnej scenie. Taką okazję mieli dopiero na planie filmu "Patient Zero".
  • Film "Patient Zero" zaowocowało pierwszym spotkanie również w przypadku Natalie Dormer i Stanleya Tucciego, mimo że wcześniej pojawili się w trzech wspólnych filmach: "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1", "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2" oraz "Captain America: Pierwsze starcie".
  • O prawa do dystrybucji filmu "Patient Zero" ubiegało się wiele znanych wytwórni, w tym Fox Searchlight Pictures i Syfy Films. Ostatecznie licytację wygrało studio Screen Gems.
  • Zdjęcia do filmu "Patient Zero" powstały w Anglii, w miejscowościach Shepperton i Welwyn Garden City. Plan zdjęciowy trwał od 3 marca do 18 kwietnia 2015 roku.
Patient Zero
Tytuł oryginalny

Patient Zero

Gatunek

horror, sci-fi

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

17.02.2018

Czas trwania

90 min.

Reżyser
Muzyka
Operator
Obsada
dyj0c8s

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyj0c8s
dyj0c8s
dyj0c8s