Trwa ładowanie...
d264cm5

Peta Wilson

Najnowsze informacje
4.8
(64 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Sydney, New South Wales, Australia

Filmografia:
d264cm5

Australijska aktorka i modelka. Ogromną popularność przyniosła jej tytułowa rola w serialu TV "Nikita". Inne filmy i seriale z jej udziałem to: “A Girl Thing", “Joe and Max," “Other People," “Mercy", “One of Our Own", “The Sadness of Sex," “Naked Jane", “Loser",“A Woman Undone", “Vanishing Point" i “Nieśmiertelny" (serial TV).

Peta Gia Wilson urodziła się 18 listopada 1970 roku w Sydney w Australii.Jej ojciec był wojskowym, dlatego w dzieciństwie wielokrotnie zmieniała miejsce zamieszkania. Kilka lat spędziła m.in. w Papui Nowej Gwinei, gdzie zachorowała na trwającą 9 miesięcy malarię. Uprawiała z powodzeniem żeglarstwo i netball. W późniejszych latach Wilson pracowała jako modelka w Europie. Studiowała aktorstwo u m.in. Arthura Mendozy z the Actors Circle Theater w Los Angeles, Toma Waitsa z TomCats Repetory Group i Sylvany Gulado.

Po studiach aktorskich początkowo występowała w teatrze, z czasem zaczęła pojawiać się w amerykańskich produkcjach telewizyjnych i niezależnych takich jak Loser i Jeden z naszych (One of Our Own), który zdobył pierwszą nagrodę na festiwalu filmowym w Charleston. W roku 1996 Wilson otrzymała główną rolę w wielokrotnie nagradzanym i wyróżnianym, kultowym kanadyjskim serialu sensacyjnym „Nikita” (La Femme Nikita).

Dzięki serialowi „Nikita” urosła do rangi międzynarodowej gwiazdy. Niewielu jest telewidzów, którzy nie kojarzą tej długonogiej blondynki w czarnym, lateksowym kostiumie. Nikita otworzyła jej drzwi na hollywoodzkie salony. Po Nikicie Peta zagrała m.in. w takich filmach jak „Superman: Powrót”, „Podwójna gra”, „Liga niezwykłych dżentelmenów”, „Jak to dziewczyny”. W 2007 roku Wilson założyła firmę producencką "Vision Picture Company".

Peta była prywatnie związana z brytyjskim reżyserem, Damianem Harrisem. Para ma urodzonego w 2002 roku syna Marlowea.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d264cm5
d264cm5
d264cm5