Trwa ładowanie...
dxanwlw
Aktualności

"Pierwszy dzień" wyróżniony w Pradze

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z filmu Pierwszy dzień
Kadr z filmu Pierwszy dzień
dxanwlw

Marcin Sauter zdobył kolejną nagrodę za dokumentalny film "Pierwszy dzień". Na zakończonym właśnie Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Jeden świat" w Pradze film otrzymał specjalne wyróżnienie.

Jury uzasadniło werdykt następująco:

"Chcielibyśmy przyznać specjalne wyróżnienie Marcinowi Sauterowi, reżyserowi "Pierwszego dnia" za stworzenie przejrzystej, niekonwencjonalnej opowieści filmowej, która, w naszej ocenie, sprawia, że każdy widz wraca do wspomnień o swoim pierwszym dniu w szkole."

dxanwlw

"Polski film w poetycki sposób opowiada o jednym z etapów dojrzewania w jednym z odległych miejsc Rosji. Oprócz historii ukazującej nam jeden z najokrutniejszych momentów w życiu człowieka, Marcinowi udaje się też szerzej opowiedzieć o syberyjskim plemieniu oraz zjawisku postępującej cywilizacji."

Film "Pierwszy dzień" zakwalifikowany został również do konkursu filmów krótkometrażowych podczas 4. Ukraińskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Kontakt", który odbędzie się w Kijowie między 13 a 19 kwietnia.

Marcin Sauter jest nie tylko reżyserem, ale również autorem zdjęć do swojego filmu. Montował Tymek Wiskirski, produkcją kierowała Agnieszka Janowska.

Film powstał w ramach II edycji zorganizowanego przez Eureka Media i Instytut Adama Mickiewicza projektu "Rosja-Polska. Nowe spojrzenie", przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Producentem obrazu jest Krzysztof Kopczyński (Eureka Media), a koproducentem TVP Kultura.

dxanwlw

Podziel się opinią

Share
dxanwlw
dxanwlw