Trwa ładowanie...
11-07-2006 00:11

'Piraci z Karaibów' zatopili 'Spider-Mana'

'Piraci z Karaibów' zatopili 'Spider-Mana'
d1ha46s
d1ha46s

Obraz Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka z przebojową rolą Johnny'ego Deppa pobił rekord otwarcia należący od czterech lat do Spider-Mana i zarobił w miniony weekend 132 miliony dolarów.

Spider-Man w 2002 roku w pierwszy weekend zgromadził 114 milionów dolarów. Druga część przygód Jacka Sparrowa w piątek zebrała przeszło 55 milionów, bijąc w ten sposób "Gwiezdne Wojny - Epizod 3: Zemsta Sithów", zaś w sobotę dołożyła do puli niemal 45 milionów.

Jeśli szacunkowe dane się sprawdzą, będzie to oznaczać, że Piraci z Karaibów jako pierwszy film w historii amerykańskiego box office przekroczyli granicę stu milionów zaledwie w ciągu dwóch dni.

ZOBACZ GALERIĘ Z EUROPEJSKIEJ PREMIERY 'PIRATÓW Z KARAIBÓW' Na polskie ekrany obraz, którego produkcja kosztowała 225 milionów, wchodzi 21 lipca.

Żadna inna nowość tego weekendu nie trafiła do pierwszej dziesiątki box office, zaś zeszłotygodniowi triumfatorzy ponieśli wielkie straty wśród widowni. Superman: Powrót, który debiutował na pozycji pierwszej, spadł na miejsce drugie, tracąc 58 procent zysków i zarabiając niecałe 22 miliony. Produkcja o budżecie 260 milionów potrzebowała 12 dni, aby zgromadzić 141 milionów dolarów.

d1ha46s

SPRAWDŹ KONDYCJĘ SUPERMANA W GALERII ZDJĘĆ Na podium znalazła się także komedia Diabeł ubiera się u Prady Lauren Weisberger, z udziałem Anne Hathaway i Meryl Streep. Obraz zarobił 15 milionów, zaś całkowity dochód wyniósł niemal 64 miliony dolarów. Jest to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę, że produkcja komedii kosztowała 35 milionów.

MERYL STREEP W ROLI PRADY CZUJE SIE ZNAKOMICIE Tuż za podium znalazła się komedia z Adamem Sandlerem, Klik: i robisz, co chcesz z 12 milionami dolarów. Miejsce piąte zajęła animacja Auta z dochodem 10 milionów.

Kolejne 3 miliony zarobił Jack Black i jego "Nacho Libre". Mniej o niemal 500 tysięcy dolarów zgromadził dramat "Dom nad jeziorem". Ostatnie trzy pozycje zajęły "Szybcy i wściekli: Tokyo Drift", "Waist Deep" i "Sztuka zrywania". Z dziesiątki najlepszych wypadł "Kod da Vinci".

Podczas minionego weekendu na ekranach zadebiutowała także ekranizacja prozy Phillipa K. Dicka Przez ciemne zwierciadło z gwiazdorską obsadą. Film z udziałem Keanu Reevesa, Winony Ryder i Woody Harrelsona zarobił 406 tysięcy dolarów. Nie jest to jednak zły wynik zażywszy na to, że obraz trafił tylko do 17 kin.

d1ha46s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ha46s