Trwa ładowanie...

"Plotka", czyli Leighton Meester: jej życie jest jak powieść Dickensa

Jako Blair Waldorf z serialu "Plotkara" stała się idolką wielu nastolatek i jedną z ikon współczesnej mody. Ale prawdziwe życie Leighton Meester, uważanej za jedną z najpiękniejszych i najseksowniejszych aktorek, nie przypominało wcale bajki - a raczej jedną z powieści Charlesa Dickensa.
Share
"Plotka", czyli Leighton Meester: jej życie jest jak powieść Dickensa
Źródło: Getty Images
d3uduyd

Kiedy zbliżał się termin narodzin Leighton Meeser, jej rodzice przebywali w więzieniu federalnym, do którego trafili za przemyt narkotyków z Jamajki do Stanów Zjednoczonych. Na czas porodu kobietę przewieziono do szpitala i zwolniono na trzy miesiące, by mogła doglądać córeczki; po tym czasie musiała wrócić za kratki. Trafiła pod opiekę babci, która zajmowała się nią, dopóki rodzice nie odsiedzieli wyroku. I choć dzieciństwo miała nietypowe, twierdziła, że nigdy nie czuła się "inna". - To doświadczenie nauczyło mnie, że nie można nikogo oceniać, a już zwłaszcza rodziców, za czyny z przeszłości. Ludzie się zmieniają - mówiła później.

Gdy miała 11 lat, wraz z matką przeprowadziła się do Nowego Jorku i tam zaczęła stawiać pierwsze kroki jako modelka (pracowała chociażby z Sofią Coppolą). Potem pojawiły się propozycje występów w reklamach i wreszcie młodziutkiej dziewczynie udało się zadebiutować w odcinku serialu "Prawo i bezprawie".

Szkołę ukończyła w Los Angeles i z tym miastem postanowiła związać swoją przyszłość. Zaczęła pojawiać się w kolejnych serialach - nieco większą rolę dostała w "Tarzanie", "24 godzinach" i "Surface", ale wciąż czekała na prawdziwy przełom.

I wreszcie się doczekała. W 2007 roku otrzymała rolę Blair Waldorf w popularnym serialu "Plotkara", który błyskawicznie przyniósł jej sławę i rozpoznawalność (początkowo producenci chcieli obsadzić w tej roli Lindsay Lohan). Meester zaczęła się też pojawiać na wielkim ekranie - w "Nocnej randce", "Stosunkach międzymiastowych", "Wpółlokatorce", "Monte Carlo" czy "Spadaj tato" - ale żaden z tych filmów nie okazał się wielkim hitem.

d3uduyd

W 2011 roku zrobiło się o niej głośno, ale nie z powodów zawodowych - media poinformowały, że aktorka pozwała do sądu swoją matkę.
Jak twierdziła, co miesiąc przesyłała niepracującej matce pieniądze - 7,5 tysiąca dolarów - przeznaczone na młodsze rodzeństwo, przede wszystkim zaś na leczenie brata Alexandra, tymczasem kobieta wydawała je na operacje plastyczne i zabiegi upiększające.

Co na to oskarżona? Odpowiedziała, że ona również zamierza pozwać córkę do sądu, żądając 3 milionów odszkodowania, bo zawarły ustną umowę, że Meester będzie jej przesyłać 10 tysięcy dolarów miesięcznie (a nie tylko 7,5). Aktorka stanowczo temu zaprzeczyła. Po długiej rozprawie sąd przyznał rację Meester i oddalił żądania jej matki.

W 2013 roku Meester zaręczyła się z Adamem Brodym, którego poznała na planie filmu "Córka mojego kumpla". Kilka miesięcy później wzięli ślub, a w połowie 2015 roku na świat przyszła ich córka Arlo.

Obecnie aktorka dzieli czas między rodzinę, muzykę (ma na koncie wiele dobrze przyjętych singli) i, naturalnie, film. Obecnie można ją oglądać w serialu "Making History".

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
poses in the press room during the 2012 MTV Movie Awards held at Gibson Amphitheatre on June 3, 2012 in Universal City, California. Getty Images
poses in the press room during the 2012 MTV Movie Awards held at Gibson Amphitheatre on June 3, 2012 in Universal City, California.Źródło: Getty Images
d3uduyd

Podziel się opinią

Share
d3uduyd
d3uduyd