Trwa ładowanie...
podróż na sto stóp
11-07-2014 12:01

"Podróż na sto stóp": Om Puri i Manish Dayal mieszją w garnku

"Podróż na sto stóp": Om Puri i Manish Dayal mieszją w garnkuŹródło: Studio Munka-SFP
d2yqew0
d2yqew0

Om Puri, filmowy Papa, ma na swoim koncie występy w ponad 250 filmach. Jest prawdziwym weteranem kina, a jego charakterystyczne oblicze oraz niebywałe doświadczenie pozwalają mu płynnie przechodzić od scen dramatycznych do komediowych. „Zawsze podziwiałem Oma Puri”, mówi Lasse Hallström.

- Ma wielką ekranową charyzmę oraz magnetyczną osobowość, emanuje również doświadczeniem oraz wielkim spokojem. Był wprost idealny do roli Papy. W roli Hassana Kadama wystąpił Manish Dayal. Aktor od samego początku poczuł więź z Hassanem i całkowicie zatracił się w swojej postaci.

- Chcieliśmy, żeby publiczność kibicowała Hassanowi w jego podróży, a Manish zagrał go bezbłędnie - opowiada Juliet Blake. „Ma wspaniałą prezencję, tryska energią oraz pasją. Nie tylko wygląda jak syn Oma, ale również tak się zachowuje. Między tymi aktorami wytworzyła się prawdziwa chemia”, dodaje Spielberg.

Premiera "Podróży na sto stóp" 8 sierpnia 2014 roku.

Dystyngowana Madame Mallory (Helen Mirren) od lat kieruje cenioną restauracją w niewielkiej miejscowości na południu Francji. Sława jej potraw wykracza daleko poza lokalną społeczność. A przyznane lokalowi prestiżowe trzy gwiazdki w słynnym Przewodniku Michelina napawają dumą wszystkich mieszkańców. Pewnego dnia w miasteczku osiada rodzina emigrantów z Bombaju. Gdy przybysze otwierają skromny lokal vis a vis renomowanej restauracji, Madame Mallory nie kryje oburzenia wobec ich kulinarnego nieokrzesania. Unoszące się w powietrzu zmysłowe nuty curry, kardamonu i kminu sprawiają jednak, że nowa knajpka zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Czy uwodzicielskie smaki Orientu przekonają do życzliwych Hindusów również kuchenną arystokratkę?

d2yqew0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yqew0