Trwa ładowanie...
02-05-2007 10:16

Polacy triumfują w Hollywood

Share
Polacy triumfują w Hollywood
d3y8b9d

Sukces odnieśli w Los Angeles trzej studenci wydziału operatorskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Kilkunastu czołowych operatorów filmowych z Hollywood bardzo wysoko oceniło prace Pawła Dyllusa, Adama Palenty i Kacpra Fertacza.

Polacy zaprezentowali swoje etiudy w siedzibie Eastman Kodak w Fabryce Snów, takim sławom sztuki operatorskiej jak Laszlo Kovacs – autor zdjęć m.in. do „Orłów Temidy”, i „Easy Ridera”, czy Wiliam Fraker, operator filmu „Dziecko Rosemary” Polańskiego.

Kovacs powiedział po pokazie etiud, że trzej młodzi Polacy to już doświadczeni filmowcy: „nie nazwałbym ich studentami, oni są już artystami” – ocenił Kovacs.

d3y8b9d

Wiliam Fraker podkreślał, że cała trójka młodych operatorów potrafi świetnie przekazywać emocje za pomocą obrazu. Hollywoodzcy operatorzy radzili młodszym kolegom, by nie zrażając się trudnościami, realizowali swoje marzenia, a wówczas droga do Hollywood będzie przed nimi otwarta.

Po udanym pokazie, Polacy zostali zaproszeni, by obserwować przy pracy operatora filmów „Babel” i „Tajemnice Brokeback Mountain” Rodrigo Prieto.

Studenci są gośćmi 8. Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles, podczas którego Paweł Dyllus otrzymał nagrodę z najlepsze zdjęcia do etiudy „Sezon na kaczki”.

d3y8b9d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y8b9d
d3y8b9d