Trwa ładowanie...
04-05-2006 12:26

Polański nie zostanie osądzony w Polsce

Polański nie zostanie osądzony w Polsce
d27wcx7
d27wcx7

Przestępstwo zarzucane reżyserowi Romanowi Polańskiemu, zgodnie z polskim prawem, uległo przedawnieniu w 1987 roku - odpisał bełchatowskiemu posłowi Arnoldowi Masinowi (LPR) prokurator krajowy Janusz Kaczmarek.

"Dziennik Łódzki" publikuje treść listu, który Kaczmarek napisał w imieniu ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. W liście prokuratora czytamy też, że przedawnienie "stanowi bezwzględną przeszkodę do wszczynania postępowania karnego w Polsce".

Poseł Masin w marcu wystosował do ministra Ziobry zapytanie poselskie o możliwość postawienia przed sądem polskim lub amerykańskim reżysera, który w 1977 roku przyznał się do stosunku płciowego z trzynastolatką. Polański uniknął wówczas odpowiedzialności karnej, ponieważ przed ogłoszeniem wyroku udało mu się opuścić USA - przypomina gazeta.

Masin uważa, że skoro w Polsce ściga się posiadaczy materiałów z dziecięcą pornografią, to powinno się też podjąć kroki w sprawie Polańskiego - czytamy w "Dzienniku Łódzkim". ZOBACZ ROMANA POLAŃSKIEGO W GALERII ZDJĘĆ

d27wcx7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27wcx7