Trwa ładowanie...
d4muagd

Polegaj na mnie

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d4muagd
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki, fot: A24

"Polegaj na mnie" to dramat o chłopcu i koniu, który był nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych m.in. w Wenecji i Toronto. Film powstał na podstawie powieści Willy'ego Vlautina zatytułowanej "Lean on me".

Polegaj na mnie – zarys fabuły

W filmie "Polegaj na mnie" poznajemy nastoletniego Charleya (Charlie Plummer), który przeprowadza się do Portland. Wychowuje go samotny ojciec, którego praca zmusza do ciągłego zmieniania miejsca zamieszkania. Chłopakowi marzy się stabilizacja, która w obecnych warunkach jest raczej nieosiągalna. Charley postanawia podjąć się wakacyjnej pracy w stajni dla koni wyścigowych, gdzie zaprzyjaźnia się z koniem o imieniu Pete. Czy z nowym przyjacielem u boku zazna wreszcie trochę spokoju i radości?

Polegaj na mnie – ciekawostki

  • "Polegaj na mnie" jest produkcja bazującą na wydanej w 2010 roku książce o takim samym tytule, jak oryginał filmu, a więc "Lean On Pete". Jej autorem jest Willy Vlautin, który napisał również takie powieści, jak "The Motel Life" (2006), "Northline" (2008) czy "The Free" (2014).
  • Za powstanie i dystrybucję filmu "Polegaj na mnie" odpowiada studio A24 znane również z takich produkcji jak "Moonlight" czy "Lady Bird".
  • Poszczególne sceny z filmu "Polegaj na mnie" były kręcone w porządku chronologicznym.
  • W Irlandii w rzeczywistych wyścigach bierze udział koń zarejestrowany jako Lean On Pete.
Polegaj na mnie
Tytuł oryginalny

Lean on Pete

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2017

Data światowej premiery

01.09.2017

Data polskiej premiery

20.08.2018

Czas trwania

121 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4muagd
d4muagd
d4muagd