Trwa ładowanie...
skyfall
31-10-2012 14:22

Polski Box Office: Takiego otwarcia nie było od dwóch lat!

Skyfall - takiego otwarcia w polskich kinach nie było od dwóch lat! Najnowszy "Bond" w reżyserii Sama Mendesa, który zadebiutował w polskich kinach w ostatni piątek, zanotował rekordowy wynik otwarcia, zarówno pod względem widzów, jak i wpływów. Film obejrzało 390 461 widzów, a wpływy wyniosły 8 005 008 zł, co jest najlepszym wynikiem weekendu otwarcia w Polsce nie tylko w 2012 roku, ale od dwóch lat!

Share
Polski Box Office: Takiego otwarcia nie było od dwóch lat!Źródło: Forum Film
dbzlfic

Dla porównania z innymi filmami z Danielem Craigiem w roli 007: „Casino Royal” (2006) obejrzało w pierwszy weekend wyświetlania 140 697 osób (film zgromadził ostatecznie 555 607 widzów), „Quantum of Solace” (2008) zaś 254 660 widzów (rezultat końcowy: 790 039 widzów).

Ekipa „Skyfall” zdawała sobie sprawę z ogromnych oczekiwań i robiła wszystko, by stanąć na wysokości zadania.
Producent Michael G. Wilson:
– Myślę, że pięćdziesiąta rocznica i dwudziesty trzeci film tworzyły sporą presję, by nie zawieść oczekiwań widowni. Ale mieliśmy do dyspozycji świetny zespół, skompletowano doskonałą obsadę, a scenariusz był precyzyjny i miał mocny emocjonalny wymiar. Najwyraźniej widzowie w pełni to docenili.

Na drugim miejscu naszego zestawienia wylądowała polska „Obława”. Świetna passa najnowszego filmu Michała Krzyształowicza trwa. Zeszłotygodniowy lider krajowego box office’u nie traci widowni i wciąż pozostaje najchętniej oglądanym polskim filmem. W dziesięć dni od premiery obraz z Marcinem Dorocińskim i Weroniką Rosati w roli głównej obejrzało ponad 110 000 widzów. W zeszły weekend sprzedano 31 972 biletów w całym kraju.

dbzlfic

Znienawidzona przez krytyków i najwidoczniej uwielbiana przez widzów „Bitwa pod Wiedniem” zamyka podium polskiego box office’u. W miniony weekend do kin na opowieść o polskim zwycięstwie, które zmieniło losy w reżyserii Renzo Martinelliego wybrało się 27 349 Polaków, co łącznie daje wynik 348 700 widzów od dnia premiery.

„Paranormal Activity 4”, który od tygodni nie schodzi z czołówki amerykańskiego box office’u, w Polsce ląduje na miejscu czwartym z łącznym wynikiem 82 813 sprzedanych biletów. W zeszły weekend na kontynuację kultowego horroru wybrało się 22 352 widzów.

Na popularności w ostatnim tygodniu zyskał „Żółwik Sammy 2”, który podźwignął się z miejsca szóstego na miejsce piąte polskiego zestawienia. Na kontynuację uroczej animacji dla dzieci w zeszłym tygodniu wybrało się 19 280 Polaków, co łącznie daje wynik 174 974 sprzedanych biletów od premiery.

dbzlfic
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbzlfic
dbzlfic