Trwa ładowanie...
08-11-2006 09:51

Polski kicz czyli komedia dla mas i atrakcyjne dziewczęta

Polski kicz czyli komedia dla mas i atrakcyjne dziewczęta
d2psrjh
d2psrjh

Komedia "Polisz kicz projekt... kontratakuje" w reżyserii Mariusza Pujszo trafi w piątek na ekrany polskich kin. To opowieść o dwóch filmowcach-amatorach pragnących zrealizować kasowy film - "dla mas" - z udziałem atrakcyjnych dziewcząt.

Obraz otrzymał nagrodę specjalną w konkursie kina niezależnego na tegorocznym 31. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Film jest kontynuacją komedii Pujszy "Polisz kicz projekt", za którą reżyser zdobył wyróżnienie na festiwalu w Gdyni w 2002 roku. Bohaterami obu tych filmów są filmowcy-amatorzy, Mariusz i Michał. W ich role wcielili się sam Pujszo i Michał Anioł.

d2psrjh

W pierwszej części "Projektu" Mariusz i Michał decydują się wziąć udział w konkursie kina niezależnego. Mariusz pracuje w wypożyczalni kaset wideo i obserwuje na co dzień, jakie filmy najchętniej oglądają Polacy. Korzystając ze swoich doświadczeń w pracy, chce wspólnie z Michałem nakręcić film skierowany do maksymalnie szerokiego grona odbiorców.

Koledzy realizują film zawierający w sobie bardzo wiele gatunków filmowych: komedię, erotyk, horror, western, film szpiegowski, romans, melodramat, musical i dramat psychologiczny. Mają mało pieniędzy, więc do "ról aktorskich" angażują amatorki, które złaknione rozgłosu zgodziły się zapłacić za udział w filmie.

"Polisz kicz projekt... kontratakuje" to opowieść o dalszych losach Mariusza i Michała. "Filmowcy" mają ten sam plan, co poprzednio - nakręcić kasowy film, który zapewni im rozgłos. Ma to być horror pod tytułem "Legenda", z akcją rozgrywającą się w starym zamczysku. Do ról aktorskich ponownie angażują amatorki.

Obaj znów nie mają pieniędzy na produkcję i znów decydują, że na budżet filmu złożą się opłaty od debiutujących "aktorek". Podczas castingu do filmu - badając, którą z dziewcząt stać na zapłacenie za rolę - zadają pytania typu "czy twoi rodzice mieszkają w willi?", "jakim samochodem jeździ twój narzeczony?".

d2psrjh

Dziewczyny, które marzą o byciu sławnymi aktorkami, chętnie płacą za udział w filmie. Równie chętnie donoszą reżyserowi na swoje konkurentki, gdyż - jak tłumaczy im Mariusz - "zbierają w ten sposób punkty na główną rolę". Za swój główny aktorski atut dziewczęta uważają przede wszystkim duży biust.

Jury konkursu kina niezależnego na tegorocznym festiwalu w Gdyni w uzasadnieniu do nagrody dla Pujszy podkreśliło, że jest to nagroda za "prawdziwie komediowe i autoironiczne podsumowanie własnego dorobku twórczego oraz oryginalne spojrzenie na alternatywne źródła finansowania rodzimej produkcji filmowej".

Pujszo (ur. 1957 r.) - aktor, scenarzysta i reżyser filmowy, kształcił się w Studio Aktorskim przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W latach 1980-81 występował w Teatrze im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. W 1982 roku wyjechał do Francji, gdzie rozpoczął karierę aktorską. Zagrał w prawie 200 filmach i serialach telewizyjnych, występując głównie w rolach drugoplanowych i epizodach. Ma obywatelstwo polskie i francuskie.

Wyreżyserował trzy filmy fabularne: "Polisz kicz projekt", "Polisz kicz projekt... kontratakuje" oraz horror "Legenda" (2005), którego bohaterkami są młode dziewczęta chcące urządzić wieczór panieński w położonym na odludziu średniowiecznym zamku w Sudetach.

Pujszo był także współautorem scenariusza komedii "Francuski numer" Roberta Wichrowskiego. Jest założycielem firmy producenckiej Kurka Wodna Productions. POLISZ KICZ PROJEKT... KONTRATAKUJE W NASZEJ GALERII ZDJĘĆ

d2psrjh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2psrjh