Trwa ładowanie...

Polskie fantasy dla dzieci robi furorę za granicą. Film "Za niebieskimi drzwiami" nagrodzony na niemieckim festiwalu

Obraz wyreżyserowany przez Mariusza Paleja otrzymał Nagrodę Publiczności i Wyróżnienie Junior Jury na 22. SHLINGEL International Film Festival w Chemnitz.To kolejny dowód uznania dla polskiego filmu familijnego.

Polskie fantasy dla dzieci robi furorę za granicą. Film "Za niebieskimi drzwiami" nagrodzony na niemieckim festiwaluŹródło: Materiały prasowe
d2bafyo
d2bafyo

Film Mariusza Paleja był wcześniej nagrodzony na 34. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Młodego Widza Ale Kino! i na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dla Najmłodszych "W chmurach" w Lublinie. Wygrał także nagrodę specjalną na Netia OFF CAMERA.

"Za niebieskimi drzwiami" zabiera widzów w niezwykłą podróż. Tytułowe magiczne drzwi prowadzą do świata "we śnie". Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać. "Za niebieskimi drzwiami" to ekranizacja polskiego bestsellera i jednocześnie lektury wybieranej przez wielu nauczycieli. Idąc do kina, widzowie mogli jednocześnie zrobić coś dobrego, bo część dochodów ze sprzedaży biletów, została przekazana Fundacji Ewy Błaszczyk - "Akogo?".

"Za niebieskimi drzwiami" trafiło na ekrany listopadzie 2016 r. i zaliczyło najlepszy weekend otwarcia w kategorii polskich filmów familijnych (25 tys. widzów w pierwszy weekend). W filmie mogliśmy oglądać młodych aktorów - Dominika Kowalczyka, Sarę Ługowską, Oskara Wojciechowskiego, którym partnerowały takie gwiazdy jak Ewa Błaszczyk, Michał Żebrowski, Teresa Lipowska czy Adam Ferency.

Obejrzyj zwiastun "Za niebieskimi drzwiami":

d2bafyo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bafyo