Trwa ładowanie...
d3isnyf

Powiem ci wszystko

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3isnyf

"Powiem ci wszystko" to historia Maarit (Leea Klamola), której od lat udaje się prowadzić podwójne życie – jest inteligentną i atrakcyjną kobietą, która… urodziła się w ciele mężczyzny.

Jak wiele transseksualnych osób, za swoje nowe życie Maarit musiała zapłacić wysoką cenę. Porzuciła żonę i córkę (choć niczego nie pragnie bardziej, niż utrzymania relacji z dzieckiem), pracuje jako sprzątaczka w gabinecie psychoterapeutki i niezmiennie czuje się w swoim otoczeniu obco i niepewnie, jakby nieustannie stąpała po cienkim lodzie.

Wszystko ulega radykalnej zmianie, gdy pewnego dnia terapeutka wyjeżdża z miasta. Maarit samotnie sprząta wówczas biuro i akurat w momencie, w którym zabawia się wchodząc w rolę psychologa, do gabinetu wpada mężczyzna walczący z małżeńskim kryzysem. Sami (Peter Franzén) nie znajduje ukojenia w rozmowie z terapeutą, ale w trakcie wymiany zdań z empatyczną Maarit odnajduje bratnią duszę. Dwoje samotnych, łaknących kontaktu z drugim człowiekiem ludzi, szybko odkrywa wspólne pasje. Jedną z nich jest piłka nożna, która stanowiła bardzo ważną część życia, które Maarit spędziła w męskiej skórze.

Z chwilą, gdy przeszłość zaczyna się wkradać do teraźniejszości, życie transseksualnej kobiety zaczyna się jednak komplikować…

„Powiem ci wszystko” to film, który jest świetnym testem na człowieczeństwo, sprawdzającym również poziom naszej tolerancji i zrozumienia dla inności we współczesnym świecie. Ta historia zapada w pamięć na długo. W Polsce "Powiem ci wszystko" premierowo był pokazywany na tegorocznej edycji festiwalu Wiosna Filmów.

Powiem ci wszystko
Tytuł oryginalny

Kerron sinulle kaiken

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Szwecja

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

23.05.2014

Czas trwania

91 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3isnyf
d3isnyf
d3isnyf