Trwa ładowanie...
dv3bcps
Aktualności

Premiera filmu "Polskie gówno" na DVD

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premiera filmu "Polskie gówno" na DVD
(East news)
dv3bcps

W piątek, 19 czerwca br. do sklepów trafi film *"Polskie gówno" na DVD. Komedię, która w bezkompromisowy sposób obnaża kulisy polskiego przemysłu muzycznego, wyreżyserował Grzegorz Jankowski w oparciu o scenariusz Tymona Tymańskiego. Dystrybutorem DVD jest Agora.*

Polski show-biznes to gra dla wtajemniczonych, a film „Polskie gówno” zdradza jej reguły. Grupa Tranzystory z Pruszcza Gdańskiego wyrusza w trasę koncertową, zorganizowaną przez komornika Czesława Skandala. Towarzyszy im psychodeliczny kierowca Stan Gudeyko - niegdyś lider legendarnej grupy punkowej. Po drodze muzycy odkrywają ciemne karty polskiej sceny muzycznej show-biznesu – bo czy w epoce talent show i wszechobecnej komercji można odnieść sukces, nie rezygnując z ideałów?

W rolę rockowego frontmana wcielił się Tymon Tymański, a towarzyszą mu rewelacyjni aktorzy i legendy polskiej muzyki, m.in. Arkadiusz Jakubik, Sonia Bohosiewicz, Grzegorz Halama, Robert Brylewski i Czesław Mozil.

dv3bcps

Wydanie składa się z płyty DVD i książeczki, w której znajdują się wywiady z Tymonem Tymańskim, Grzegorzem Halamą i Grzegorzem Jankowskim.

Płytę DVD z filmem "Polskie gówno" będzie można kupić od piątku, 19 czerwca br. w salonach Empik, Saturn i Media Markt, księgarniach oraz na www.kulturalnysklep.pl.

dv3bcps

Podziel się opinią

Share

dv3bcps

dv3bcps