Trwa ładowanie...
d7344mo

Premiery na długi weekend - przed nami 7 nowych filmów! [WIDEO]

Tym razem filmowi dystrybutorzy postanowili rozdzielić filmowe nowości na dwa dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premiery na długi weekend - przed nami 7 nowych filmów! [WIDEO]
d7344mo

Od czwartku w naszych kinach zagości rozbrykany Mikołajek, a także kolejna animacja z wytwórni Walta Disneya. Nie zabraknie także mocnych wrażeń dla fanów Luca Bensona oraz Scarlett Johanson. Za to od piątku będzie można obejrzeć thriller eksplorujący mroczne zakamarki ludzkiej podświadomości gdzie pojawi się m.in. Jake Gyllenhaal oraz historię punkowej lekkości bytu w komedii Huberta Gotkowskiego. Będzie również okazja do zmierzenie się z historią życia francuskiej pisarki, Violette Leduc, oraz szansa sprawdzenia czy kinowi twardziele nadal są tak mocni jak o tym zapewniają. Szczegóły poniżej!

"Wakacje Mikołajka" to długo wyczekiwana kontynuacja familijnego hitu, który w 2009 roku podbił serca widzów na całym świecie, w samej tylko Polsce przyciągając do kin pół miliona osób. Nowy Mikołajek to pełna uroku i humoru ekranizacja opowiadań autorstwa René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sempé, które od pięćdziesięciu lat stanowią ulubioną lekturę i rozrywkę dla kolejnych pokoleń. W dorosłej obsadzie filmu zobaczymy m.in. dwukrotną zdobywczynię Cezara – Valérie Lemercier i laureata tej nagrody, znanego z komediowego przeboju „Jeszcze dalej niż Północ” – Kada Merada.

"Dzwoneczek i tajemnica piratów" to animacja Disneya przedstawiająca historię tytułowego Dzwoneczka i jej utalentowanych przyjaciółek, z którymi wspólnie wyrusza na pełną przygód wyprawę, by odzyskać magiczny pył, skradziony z Przystani Elfów przez tajemniczą Zarinę. W trakcie poszukiwań cały świat Cynki, Jelonki, Widii, Różyczki, Mgiełki i Iskierki staje na głowie, kiedy pod wpływem zaklęcia zostają zamienione ich talenty. A to jeszcze nie wszystko…wróżki czeka bowiem spotkanie z piratami!

d7344mo

Zwiastun:

Tytułową bohaterką " Lucy " – nowego dzieła Luca Bessona – jest dziewczyna, która zostaje zmuszona do pracy w charakterze kuriera narkotykowego. Kiedy specyfik dostaje się przez przypadek do jej organizmu, Lucy (w tej roli Scarlett Johanson) spostrzega, że posiadła niezwykłe moce. Nie tylko w mgnieniu oka zdobywa nową wiedzę, potrafi przesuwać przedmioty siłą umysłu, ale nie odczuwa też bólu i nie ulega emocjom

Sterylne mieszkanie, beznamiętny seks ze swoją dziewczyną, wyuczony na pamięć wykład z historii totalitaryzmu - tak wygląda życie Adama (Jake Gyllenhaal). Pełne rutyny, monotonne i nudne. Pewnego dnia ogląda polecony mu przez znajomego film, w którym zauważa znajomą twarz. Swoją własną. Podobieństwo jest tak uderzające, że Adam postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o identycznie wyglądającym mężczyźnie… " Wróg " oparty na powieści "Podwojenie" nagrodzonego Noblem José Saramago, to thriller, eksplorujący mroczne zakamarki ludzkiej podświadomości. Twórca głośnego „ Labiryntu " w swoim nowym filmie zabiera widzów w niepokojącą podróż do świata, w którym to co prawdziwe przenika się ze zmyślonym, to co znane okazuję się zupełnie obce. Aż do samego finału, który nawiedzał będzie widzów jeszcze długo po seansie.

" Bobry " to czarna komedia, w której dominuje ironia, groteska i absurd. To historia o spełnieniu marzeń i życiu w zgodzie z samym sobą. 'Bobry' to nazwa nieistniejącego już zespołu punkowego. Wydali jedno demo, po czym rozpadli się, a każdy z członków zapomniał o muzyce, marzeniach i wielkiej karierze. Marcin (Wojtek Solarz) wraca właśnie z Irlandii i z poczuciem porażki postanawia zakończyć swoje życie. Przed samobójstwem powstrzymuje go przypadkowe zdarzenie – ogłoszenie o sprzedaży jego starej gitary. Postanawia ją odzyskać oraz reaktywować zespół. Odszukuje kumpli z zespołu: Klocka (Marcin Kabaj), którego sposobem na życie stało się handlowanie psychotropami wprost ze szpitala psychiatrycznego oraz Smroda (Sebastian Stankiewicz), który przejął rodzinny interes i prowadzi miejski szalet... Równolegle obserwujemy działalność mrocznych żniwiarzy, którzy w „Bobrach” przedstawieni są jako
skorumpowani urzędnicy, pilnujący porządku w papierach. Próba samobójcza Marcina znalazła się na liście Kosiarza, zdegenerowanego wcielenia samej Śmierci (Robert Jarociński), który jeździ zdezelowanym czarnym karawanem, nie stroni od alkoholu i za wszelką cenę chce doprowadzić do śmierci chłopaka. Tylko w ten sposób Kosiarz może uwolnić się od nudnej pracy na Ziemi. Wyścig ze Śmiercią nabiera tempa, gdy w całą sprawę miesza się uzależniony od psychotropów nadpobudliwy policjant.

d7344mo

Violette ” to filmowy portret francuskiej pisarki Violette Leduc - od momentu gdy zachęcona przez męża zaczyna pisać, poprzez lata naznaczone brakiem sukcesu i chorobą, aż do wydania kultowego Bękarta (1964 r.). Przyjaźń z Simone de Beauvoir, jednej z pionierek współczesnego feminizmu i autorki słynnej Drugiej płci (1949 r.) stanie się najważniejszą relacją w życiu Leduc. Silna więź między kobietami, pełna skrajnych emocji i zwrotów będzie mieć największy wpływ na jej twórczość oraz życie osobiste.

Ekipie prawdziwych twardzieli – bohaterom filmu „ Niezniszczalni 3 ” – przyjdzie stanąć oko w oko z dawnym przyjacielem, jednym z założycieli ich grupy. Conrad Stonebanks ( Mel Gibson ) to jeden z największych na świecie handlarzy bronią. Zanim przeszedł na ciemną stronę mocy, był jednym z tych, którzy powołali do życia Niezniszczalnych - kierującą się własnym kodeksem honorowym grupę najlepszych na świecie żołnierzy do wynajęcia. Czy drużynie Rossa uda się przechytrzyć dawnego kompana znającego ich na wylot? W realizacji misji wesprze ich kolejna generacja najemników. Nikt nie jest przecież wiecznie młody. W filmie gra cała plejada gwiazd, w tym Sylvester Stallone, Mel Gibson, Harrison Ford, Wesley Snipes, Arnold Schwarzenegger, Kelsey Grammer, Antonio Banderas, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren i Glen Powell.

d7344mo

Podziel się opinią

Share

d7344mo

d7344mo