Trwa ładowanie...
d49nrh6

Wróg

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d49nrh6

Sterylne mieszkanie, beznamiętny seks ze swoją dziewczyną, wyuczony na pamięć wykład z historii totalitaryzmu - tak wygląda życie Adama (Jake Gyllenhaal). Pełne rutyny, monotonne i nudne.

Pewnego dnia ogląda polecony mu przez znajomego film, w którym zauważa znajomą twarz. Swoją własną. Podobieństwo jest tak uderzające, że Adam postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o identycznie wyglądającym mężczyźnie.

Anthony (Jake Gyllenhaal), aktor z filmu, poza fizycznym podobieństwem, okazuje się być ucieleśnieniem wszystkich najgłębiej skrywanych pragnień Adama -- jego lepszą wersją. Halucynacja? Wyrafinowana pułapka? Osobliwy zbieg okoliczności? A może alternatywny wariant losów?

"Wróg" oparty na powieści "Podwojenie" nagrodzonego Noblem José Saramago, to thriller, eksplorujący mroczne zakamarki ludzkiej podświadomości. Twórca głośnego „Labiryntu" w swoim nowym filmie zabiera widzów w niepokojącą podróż do świata, w którym to co prawdziwe przenika się ze zmyślonym, to co znane okazuję się zupełnie obce. Aż do samego finału, który nawiedzał będzie widzów jeszcze długo po seansie.

Wróg
Tytuł oryginalny

Enemy, An

Gatunek

thriller

Kraj produkcji

Hiszpania

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

15.08.2014

Czas trwania

90 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49nrh6
d49nrh6
d49nrh6