Trwa ładowanie...
30-03-2007 12:12

Program o modzie zakazany

Program o modzie zakazany
d19tl3b
d19tl3b

Władze Indii po raz kolejny postanowiły zakazać nadawania programu satelitarnego Fashion TV (FTV) - tym razem na dwa miesiące. Stało się tak, ponieważ kanał "sprzeciwiał się dobremu smakowi" i mógł mieć zły wpływ na publiczną moralność - głosi opublikowany w czwartek komunikat.

Po raz pierwszy ten francuski kanał poświęcony prawie wyłącznie modzie zniknął w lutym 2002 roku, ale tylko na tydzień. Teraz FTV po raz kolejny znalazł się w centrum zainteresowania indyjskich władz w związku z pokazami zmysłowej bielizny w takich programach jak "Midnight Hot".

FTV ma zniknąć 1 kwietnia. Nie wiadomo, dlaczego zakaz ma obowiązywać tylko przez dwa miesiące i co będzie po tym terminie.

"Transmitowanie lub retransmitowanie tego kanału na wszelkich platformach jest zakazane (...) w związku z nadawaniem programów sprzeciwiających się dobremu smakowi i przyzwoitości, traktujących przedmiotowo kobiety i prawdopodobnie niekorzystnie wpływających na moralność publiczną" - czytamy w rządowym komunikacie.

W styczniu tego roku na dwa miesiące zawieszono kanał AXN za nadawanie takich programów jak "Najseksowniejsze reklamy świata". Zakaz zawieszono 1 marca, gdy kanał przeprosił i zapewnił, że dostosuje się do indyjskiego prawa.

d19tl3b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19tl3b