Trwa ładowanie...
22-01-2017 06:00

Program TV na niedzielę: „V jak Vendetta” i „Sherlock Holmes”

W niedzielny wieczór w telewizji obejrzymy ostatni dobry film twórców trylogii „Matrix”, czyli „V jak Vendetta”, brawurową ekranizację przygód słynnego detektywa w obrazie „Sherlock Holmes”, zaś Telewizja WP wyemituje kolejne odcinki serialu „Manor House”. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć w telewizji 22 stycznia.

Program TV na niedzielę: „V jak Vendetta” i „Sherlock Holmes”Źródło: Materiały prasowe
d2nyb2w
d2nyb2w

„V jak Vendetta”

Po zwycięstwie Niemiec w II wojnie światowej Wielka Brytania staje się państwem faszystowskim. Nie wszyscy się z tym pogodzili. Zamaskowany bojownik, znany jako V, wypowiada prywatną wojnę totalitarnemu rządowi... „V jak Vendetta” to ekranizacja kultowego komiksu i zdaniem wielu krytyków ostatni dobry film w karierze braci (teraz już sióstr) Wachowskich, stojących za sukcesem trylogii „Matrix”. W rolach głównych Natalie Portman i Hugo Weaving.

Widowiskowa i błyskotliwa ekranizacja przygód najsłynniejszego detektywa w historii popkultury. Robert Downey Jr. wcielił się w Holmesa, jakiego jeszcze nie znacie. Detektywa, który równie sprawnie posługuje się sztuką dedukcji, co swoimi pięściami. Partnerujący mu Jude Law został zaufanym przyjacielem detektywa, doktorem Watsonem, zaś Rachel McAdams gra Irene Adler, jedyną kobietę w życiu Holmesa, która wdała się z nim w wyjątkowo burzliwy związek.

d2nyb2w

„Manor House”

W niedzielę 22 stycznia na antenie Telewizji WP zostaną wyemitowane dwa kolejne odcinki serialu „Manor House”. Brytyjska produkcja historyczna przenosi widzów do roku 1918 roku i przedstawia upadek monarchii austro-węgierskiej oraz proklamowacja istnienia niepodległej Czechosłowacji. W tym czasie rodzina Valentovych przeprowadza się do Podoli pod Pragą, by rozpocząć nowe życie. Widmo przedwojennego sekretu nadal nad nimi krąży, a ich sprawą wkrótce zaczyna interesować się policja.

„Wejście smoka”

Film legenda i najbardziej znana, choć nie najlepsza, rola Bruce'a Lee. W Hongkongu co trzy lata odbywają się na prywatnej wyspie Hana turnieje zawodników walk wschodnich. Spotykają się tam sławy światowego karate. Rządowa agencja ds. zwalczania przestępczości nakłania do współpracy mistrza kung-fu Lee, który udaje się na wyspę Hana. Ma rozbić mieszczący się na niej gang. Obok Smoka w filmie Roberta Clouse'a wystąpili Bolo Yeung oraz John Saxon.

d2nyb2w

„Blade - Wieczny łowca II”

W nowym filmie, Blade (Wesley Snipes), pół-człowiek, pół-wampir, musi sprzymierzyć się z grupą potężnych wampirów, by wspólnie pokonać najpotężniejszego wroga, jakiemu zarówno on, jak i jego dawni nieprzyjaciele stawili kiedykolwiek czoła. Nowemu rodzajowi zmutowanego superwampira, którego celem jest eksterminacja obu ras.

„Ciemności skryją ziemię”

Jeden z najlepszych dokumentów ostatnich lat i film, który każdy powinien obejrzeć. Przerażający obraz i przestroga dla przyszłych pokoleń. Reżyser André Singer przedstawia w nim historię wyzwolenia kilku nazistowskich obozów koncentracyjnych (m.in. Majdanek i Auschwitz), a zarazem koncentruje się na historii powstania dokumentu „German Concentration Camps: Factual Survey”, nad którym w 1945 roku pracował m.in. Alfred Hitchcock. Filmu, który przez 70 lat był ukrywany przed opinią publiczną.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP

d2nyb2w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nyb2w