Program TV na piątek: "Życie jest piękne", "World War Z", "Przychodzę z deszczem", "Koneser" [24‑11-2017]
Dziś w TV "Życie jest piękne" - jeden z najbardziej wzruszających i najlepszych filmów wszech czasów. Ponadto pozycja obowiązkowa dla fanów Brada Pitta, czyli postapokaliptyczne widowisko "World War Z", oraz "Baza ludzi umarłych", która trafiła na "czarną listę" polskich władz kościelnych. Na kanale WP zadebiutuje świetny thriller "Przychodzę z deszczem" z Joshem Hartnettem w roli głównej. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 24 listopada.
24.11.2017 | aktual.: 24.11.2017 10:37
Trzy Oscary i cztery kolejne nominacje dla nieanglojęzycznego filmu włoskiej produkcji nie pozostawiają złudzeń, że "Życie jest piękne" Roberto Benigniego (scenariusz, reżyseria, odtwórca głównej roli) to jeden z najlepszych filmów wszech czasów. Połączenie lekkiej komedii ze wstrząsającym dramatem, który na długo pozostaje w pamięci widzów. Głównym bohaterem produkcji jest Guido Orefice. Mężczyzna wraz ze swoją rodziną trafia do obozu koncentracyjnego. Zupełnie nowej rzeczywistości nie jest w stanie zrozumieć kilkuletni syn bohatera. Guido wmawia malcowi, że biorą oni udział w wyjątkowej grze. Jeśli zdobędą odpowiednią liczbę punktów, w nagrodę otrzymają czołg.
Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.
"World War Z"
Jeden z najgłośniejszych filmów 2013 r. Oparty na bestsellerowej książce Maksa Brooksa film opowiada o wojnie ludzkości z zombie. Brad Pitt wciela się w Gerry'ego Lane'a, pracownika ONZ, który staje do walki z hordami nieumarłych. Wbrew pozorom nie jest to kolejny sztampowy akcyjniak z zombie na pierwszym planie, ale emocjonujące i oryginalne podejście do tego wyświechtanego tematu. Kiedy "World War Z" wchodziło do kin, krytycy nie piali z zachwytu, mimo to film okazał się ogromnym sukcesem i zarobił ponad pół miliarda dol. Idealna rozrywka na piątkowy wieczór.
Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.
"Przychodzę z deszczem"
Głównym bohaterem jest prywatny detektyw Kline (Josh Hartnett)
. Były gliniarz z Los Angeles, wyrzucony ze służby za zbytnie zbratanie się z mordercą podczas prowadzonego w jego sprawie śledztwa. Szef farmaceutycznego konsorcjum, Chińczyk, wynajmuje go do odnalezienia syna, który zaginął przed 20 laty. Kline'owi udaje się ustalić, że poszukiwany mieszka w Hongkongu. Jest włóczęgą, mieszka w namiocie i wykonuje uzdrawiające rytuały na ciężko chorych ludziach. Aby rozwikłać zagadkę zaginionego syna, detektyw wyrusza na Daleki Wschód.
Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.
"Nigdy nie mów nigdy"
Polska komedia obyczajowa z Anną Dereszowską w roli głównej. Film opowiada historię 30-letniej Amy, która pracuje dla międzynarodowych korporacji jako "łowczyni głów". Jest zimna i skuteczna. Wiedzie typowe życie bogatej i niezależnej warszawskiej singielki, która rozładowuje stres w nocnych klubach, bawiąc się do rana i podrywając przypadkowych mężczyzn. Życie Amy wypada z rutynowego toru, gdy pierwszy raz pozwala sobie na nieprofesjonalne zachowanie – randkę z przystojnym Markiem (Jan Wieczorkowski), którego "złowiła" dla amerykańskiego klienta z Doliny Krzemowej.
Nie masz telewizji? Nic nie szkodzi! Sprawdź, jak możesz obejrzeć ten film w naszej aplikacji WP Pilot.
"Zagubiona autostrada"
Symbol lat 90. i jeden z najbardziej oryginalnych filmów wszech czasów, ukazujący rzeczywistość z pogranicza snu i jawy. Film Davida Lyncha to surrealistyczna opowieść o miłości, zdradzie i pożądaniu, której akcja zapętla się jak w sennym koszmarze. Przepełnioną symboliką, zachwycającą wizualnie "Zagubioną autostradę" trudno opisać i koniecznie trzeba zobaczyć.
"Koneser"
Zapomniane arcydzieło i jeden z najlepszych filmów 2013 r. "Koneser" to opowieść o samotnym mężczyźnie żyjącym w świecie dzieł sztuki, drogich płócien i ekskluzywnych aukcji. Virgil Oldman (Geoffrey Rush) wierzy, że nic nie zakłóci jego spokojnej i uporządkowanej egzystencji. Do czasu, gdy na horyzoncie pojawia się młoda kobieta, która prosi Oldmana o wycenę odziedziczonych przez nią dzieł sztuki.
"Baza ludzi umarłych"
Obraz z 1958 r. w reżyserii Czesława Petelskiego to przykład filmu, który katolickie Biuro Komisji funkcjonującej w Polsce do 1962 r. uznało za niedozwolony. Co oznaczało, że dany obraz "wprost i pośrednio występuje przeciwko chrześcijańskim zasadom wiary i obyczajów". Film powstał na podstawie noweli Marka Hłaski "Następny do raju", chociaż autor pierwowzoru miał spore zastrzeżenia odnośnie zmian w scenariuszu i ostatecznie usunął się z listy współtwórców. Zdaniem Hłaski adaptacja kończyła się zbyt optymistycznie.