Trwa ładowanie...

"Przełęcz ocalonych": zobacz jak powstawał film

Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicz¬nym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać osta¬teczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na wyznawa¬ną religię odmówił noszenia broni. Zobacz jak powstawał film "Przełęcz ocalonych".

Share
"Przełęcz ocalonych": zobacz jak powstawał film
Źródło: Materiały prasowe
d19d7a7

Traktowany z nieufnością, oskar¬żany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się le¬genda bohatera, którego jedyną bronią jest wiara, nadzieja i miłość…

- Kiedy usłyszałem po raz pierwszy historię Desmonda Dossa, nie mogłem wyjść z podziwu nad jego poświęceniem. Był pierwszym w historii conscientious objectorem, czyli osobą odmawiającą aktywnej służby wojskowej ze względu na przekonania, który został odznaczony amerykańskim Medalem Honoru. Oto mężczyzna, który absolutnie bezinteresownie, narażając samego siebie, ryzykował raz za razem życie, by uratować swych kompanów od śmierci. Desmond był całkowicie zwyczajnym człowiekiem, który dokonał rzeczy niezwykłych - opowiada reżyser filmu Mel Gibson.

d19d7a7

Podziel się opinią

Share
d19d7a7
d19d7a7