Trwa ładowanie...
d49ov2m

Przykładny obywatel

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
3
d49ov2m
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Przykładny obywatel" jest czarną komedią z Liamem Neesonem z 2019 roku. To remake filmu "Obywatel roku" (2014). Obie produkcje wyreżyserował Hans Petter Moland. Poza Liamem Neesonem w obsadzie "Przykładnego obywatela" znaleźli się Laura Dern, Tom Bateman, Tom Jackson, Julia Jones oraz Emmy Rossum.

"Przykładny obywatel" – opis fabuły

Głównym bohaterem filmu akcji "Przykładny obywatel" jest Nels Coxman, który właśnie otrzymał tytuł Obywatela Roku. Mężczyzna odśnieża pługiem nieprzejezdne progi prowadzące do kurortu dla narciarzy w Colorado. Nels mieszka w niewielkiej chacie z żoną Grace.

Szczęśliwe życie przerywa Coxmanom wiadomość o tym, że ich syn przedawkował heroinę. Zrozpaczona Grace odchodzi od Nelsa, który chce popełnić samobójstwo. Dowiaduje się jednak, że za śmiercią syna stoi kartel narkotykowy. Nels Coxman postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość.

"Przykładny obywatel" Hansa Pettera Molanda to połączenie kina akcji, filmu sensacyjnego i czarnej komedii w najlepszym wydaniu.

"Przykładny obywatel" – ciekawostki

  • Reżyserem dramatu sensacyjnego "Przykładny obywatel" jest Hans Petter Moland, który stanął za kamerą nie tylko oryginału z 2014 roku, ale także takich filmów jak: "Zero stopni w skali Kelvina" (1995), "Aberdeen" (2000), "Kraina szczęścia" (2004), "Pewien dżentelmen" (2010), "Bańka złudzeń" (2012) czy "Wybawienie" (2016);
  • Liam Neeson stwierdził, że to będzie ostatni film akcji, w którym wystąpił;
  • Domenick Lombardozzi i John Doman zagrali razem w filmie "Prawo ulicy" (2016);
  • Zdjęcia do filmu akcji "Przykładny obywatel" rozpoczęły się w marcu 2017 roku. Hans Petter Moland chciał niektóre ujęcia nakręcić w Parku Narodowym Banff oraz Parku Narodowym Jasper, jednak władze Kanady nie zgodziły się;
  • Oficjalna premiera filmu "Przykładny obywatel" w USA była zaplanowana na 5 lutego 2019 roku. Na czerwonym dywanie miał się pojawić Liam Neeson, lecz ze względu na kontrowersyjną wypowiedź aktora z poprzedniego dnia premiera została odwołana;
  • "Przykładny obywatel" na DVD, Blu-ray oraz Full HD pojawil się w Stanach Zjednoczonych 14 maja 2019 roku;
  • "Przykładny obywatel" w USA pojawił się w tym samym czasie co: "Czego pragną mężczyźni", "Prodigy. Opętany" oraz "Lego przygoda 2".
Przykładny obywatel
Tytuł oryginalny

Cold Pursuit

Gatunek

Dramat, Akcji, Sensacyjny

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2019

Data światowej premiery

05.02.2019

Czas trwania

118 min.

Reżyser
Operator
Obsada

Podziel się opinią

3

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49ov2m
d49ov2m
d49ov2m