Trwa ładowanie...
randka z królową
30-06-2015 15:24

"Randka z królową": Twórcy o filmie

"Randka z królową": Twórcy o filmieŹródło: East news
d25911b
d25911b

Już 3 lipca w kinach komedia *"Randka z królową" - inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o szaleństwach dwóch księżniczek, z których jedna - Elżbieta II - rządzi teraz Wielką Brytanią. W Elżbietę II wcieliła się piękna, znana z hitów "Niesamowity Spider-Man 2" i "Mapa gwiazd" Sarah Gadon.*

Aktorka w krótkim czasie musiała przejść wymagającą metamorfozę - ze zwykłej dziewczyny przeistoczyć się w dostojną księżniczkę z połowy XX wieku. „Znalezienie kogoś, kto odnalazłby się w świecie z roku 1945, przypominał księżniczkę z tamtych czasów i wyglądał na około 19-20 lat, było wielkim wyzwaniem”, mówi reżyser. „Wielu aktorów miało zbyt współczesny wygląd. Natomiast w Sarze Gadon można dostrzec to poczucie obowiązku, jakie biło od Elżbiety, a do tego stanowczość i poczucie humoru. Ponadto gotowa była ciężko pracować, żeby właściwie oddać swoją postać”.

„Budując moją postać musiałam przebić się przez fasadę księżniczki i dotrzeć do kryjącej się w jej wnętrzu zwyczajnej dziewczyny” – mówi Sara Gadon. Młoda aktorka brała lekcje etykiety i pracowała z konsultantem historycznym. Dopracowując akcent i ton głosu księżniczki, miała także dostęp do unikalnych nagrań wystąpień księżniczki z tamtej epoki, w tym jednego, na którym Elżbieta zwraca się do tłumu zebranych w Południowej Afryce.

d25911b

Siostrę Elżbiety II, księżniczkę Małgorzatę, gra Bel Powley znana widzom z komedii „The Diary of a Teenage Girl”, gdzie partnerowała Adamowi Sandlerowi. Filmowa i prawdziwa Małgorzata jest niczym Lindsay Lohan rodziny królewskiej – próbuje jeszcze odważniej niż siostra przekraczać granice, nie tylko dworskiej etykiety. „Bel ma niesamowite wyczucie komediowe”, mówi reżyser. „Rola Małgorzaty jest dość trudna, gdyż istniało ryzyko, iż popadnie w karykaturę. Jednak Bel zbudowała pełnowymiarową postać, zabawną, ale i chwytającą za serce”.

Akcja „Randki z królową” toczy się w pewną majową noc, kiedy dziewczęta udają się na miasto incognito by zaznać smaku prawdziwej wolności. Wymykają się z oficjalnego przyjęcia w hotelu Ritz w Londynie. Podekscytowane ruszają dalej. Kiedy Małgorzata znika w tłumie wraz z grupą świętujących kapitanów marynarki, Elżbieta wpada (dosłownie!) w ramiona młodego lotnika – Jacka. Zderzenie odmiennych światów tej nietypowej pary doprowadza do serii zabawnych pomyłek. Szczególnie, że Jack nie wie kim jest Elżbieta, ona zaś nie zna jego tajemnicy. Magazyn Variety określił film „kobiecą wersją "Jak zostać królem".

d25911b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25911b