Trwa ładowanie...
02-02-2007 09:17

Rekordowa liczba filmów zgłoszona na 47. Krakowski Festiwal Filmowy

Rekordowa liczba filmów zgłoszona na 47. Krakowski Festiwal Filmowy
d2hvqzt
d2hvqzt

Ponad 2 tys. filmów zgłoszono do 47. Krakowskiego Festiwalu Filmowego (KFF). Organizatorzy zakończyli przyjmowanie zgłoszeń. Selekcja filmów potrwa do końca marca.

Otrzymaliśmy rekordową liczbę zgłoszeń do naszych sekcji konkursowych. O udział w 47. KFF będzie ubiegać się ponad 2000 filmów, w tym 280 tytułów z Polski. Członkowie komisji selekcyjnych rozpoczynają właśnie swoją pracę, która potrwa około dwóch miesięcy. Na początku kwietnia poznamy tytuły filmów zakwalifikowanych do trzech sekcji konkursowych - powiedziała Aleksandra Świerk z biura prasowego festiwalu.

W tym roku KFF będzie trwać od 31 maja do 4 czerwca.

Historia Krakowskiego Festiwalu Filmowego sięga roku 1961, kiedy to jako Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych prezentował dokonania rodzimej kinematografii. Trzy lata później do festiwalu polskiego dołączony został festiwal międzynarodowy i impreza z ogólnopolskiej stała się wydarzeniem o międzynarodowej randze.

Na początku lat 90., w związku z przemianami politycznymi i ekonomicznymi, które spowodowały w Europie Środkowo-Wschodniej drastyczny spadek produkcji filmowej. zaprzestano organizacji festiwalu ogólnopolskiego. Do roku 1997 odbywał się tylko Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych, goszczący wyłącznie filmy zagraniczne. Sytuacja uległa zmianie wraz z 37. edycją, kiedy do festiwalowego regulaminu powrócił konkurs ogólnopolski. W 2001 roku zmianie uległa również sama nazwa festiwalu i od tamtej pory funkcjonuje już jako Krakowski Festiwal Filmowy, którego kolejne edycje odbywają się na przełomie maja i czerwca.

d2hvqzt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hvqzt