Trwa ładowanie...
d3qz333
Aktualności

Reżyser Pitbula weźmie się za ekranizację powieści Marka Krajewskiego

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Reżyser Pitbula weźmie się za ekranizację powieści Marka Krajewskiego
d3qz333

Już drugi reżyser przymierza się do ekranizacji bestsellerowego cyklu powieści Marka Krajewskiego o Eberhardzie Mocku, policyjnego detektywa z Breslau, czyli przedwojennego Wrocławia. Jest nim Patryk Vega, reżyser m.in. filmu "Pitbul".

Vega planuje nakręcenie filmu pełnometrażowego oraz serialu telewizyjnego. Kłopot w tym, że prawa do ekranizacji pierwszej powieści z cyklu, Śmierć w Breslau zostały już sprzedane Telewizji Polskiej, a nad ekranizacją, już kilka lat, pracuje Filip Bajon.

Vega na pewno zajmnie się kolejnymi częściami: Koniec świata w Breslau, Widma w mieście Breslau oraz ostatniej części, zapowiadanej na sierpień tego roku, Festung Breslau.

d3qz333

Filmy mają być zrealizowane w koprodukcji z Niemcami. Zagrają w nich polscy i niemieccy aktorzy, językiem dialogowym będzie angielski. Podobno trwają rozmowy z aktorem, którego obecność w filmie w roli Eberharda Mocka ma zagwarantować międzynarodową dystrybucję, reżyser nie chce jednak zdradzić, o kim mowa. U Bajona miał nim być Klaus Maria Brandauer.

Marek Krajewski, wrocławski wykładowca języków klasycznych, jest w tej chwili jednym z najbardziej znanych polskich twórców kryminałów. Za cykl o Eberhardzie Mocku otrzymał wiele nagród, zaś "Polityka" uhonorowała go swoim paszportem. A co najważniejsze - książki te spotkały się z bardzo życzliwym przyjęciem wśród czytelnków.

ZOBACZ GALERIĘ FILMU 'PITBULL'

d3qz333

Podziel się opinią

Share
d3qz333
d3qz333