Trwa ładowanie...
ukraina
16-04-2014 12:37

Rosyjska producentka zapowiada film o Tymoszenko ''bez idealizacji''

Rosyjska producentka zapowiada film o Tymoszenko ''bez idealizacji''Źródło: AFP
d2lj3fh
d2lj3fh

Film, w którym prototypem głównej bohaterki będzie była premier Ukrainy Julia Tymoszenko, zamierza nakręcić rosyjska producentka i scenarzystka Anna Krutowa. Jak zapowiada w rozmowie z dziennikiem "Izwiestija", obraz Tymoszenko "nie będzie wyidealizowany".

Krutowa, która jest szefową rady ds. edukacji filmowej przy rosyjskim Ministerstwie Kultury, zauważa w rozmowie z dziennikiem, że rosyjskie filmy powinny pokazywać "Rosję z najlepszej strony".

Jej film ma przedstawiać "główne wydarzenia polityczne na Ukrainie, w których brała udział Julia Tymoszenko: pomarańczową rewolucję, okres piastowania urzędu premiera, więzienie, uwolnienie i ostatnie wydarzenia" - zapowiadają "Izwiestija". Obraz ma być "przygodowym dramatem politycznym".

(Julia Tymoszenko/fot.AFP)

d2lj3fh

Choć scenariusz ma być oparty na realnych wydarzeniach, to "obraz bohaterki będzie wymyślony; dodany zostanie również fikcyjny wątek miłosny" - powiedziała Krutowa, która będzie producentką i scenarzystką filmu. Obraz byłej premier Ukrainy "nie będzie wyidealizowany" - zastrzegają "Izwiestija". Krutowa powiedziała dziennikowi, że uważa byłą premier Ukrainy za "polityka-awanturnika", nie za osobę "walczącą o sprawiedliwość".

W rozmowie z dziennikiem Krutowa zauważyła też, że "sukces amerykańskiej kinematografii polega na tym, że głównym wątkiem w tematyce filmu są najlepsze strony Amerykanów". "Rosję także trzeba pokazywać z najlepszej strony" - dodaje producentka.

Nie wiadomo jeszcze, kto będzie reżyserem filmu. Zdjęcia mają być kręcone w Moskwie, Kijowie, na zachodzie Ukrainy, w krajach UE i USA. Rolę głównej bohaterki może zagrać znana europejska aktorka - mówi Krutowa. Przygotowania do zdjęć mają się rozpocząć na przełomie roku.

"Izwiestija" zaznaczają jednak, że perspektywy filmu są mgliste, ponieważ kino polityczne w Rosji nie cieszy się szczególną popularnością.

Dziennik przypomina też, że dotąd w Rosji powstał film erotyczny "Julia", którego bohaterka przypominała Tymoszenko; jednym ze sponsorów i współautorem scenariusza był rosyjski deputowany Aleksiej Mitrofanow.

d2lj3fh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lj3fh