Trwa ładowanie...
kinga rusin
BASZ
19-11-2023 13:29

Rusin oczarowana muzyką z "Chłopów". Wspomina dawne czasy w zespole ludowym

"Chłopi" wraz ze swoimi folkowymi brzmieniami podbijają kina w kraju i za granicą. Zachwyty nad muzyką w obrazie DK i Hugh Welchmanów podziela również Kinga Rusin, która miała okazję usłyszeć ją na żywo w filharmonii. Przy okazji wróciła pamięcią do czasów, gdy sama należała do zespołu ludowego.

Kinga Rusin udała się na pokaz muzyki z "Chłopów". Wróciły wspomnienia z dawnych latKinga Rusin udała się na pokaz muzyki z "Chłopów". Wróciły wspomnienia z dawnych latŹródło: Licencjodawca, fot: � by KAPIF.pl
drbzav2
drbzav2

Pod koniec września gruchnęła wiadomość, że film "Chłopi", na podstawie słynnej powieści Władysław Reymonta, to polski kandydat do nagrody Oscara. Ścieżka dźwiękowa produkcji, której autorem jest Łukasz "L.U.C" Rostkowski powalczy z kolei o nominację do Nagrody Akademii Filmowej w kategorii muzyka oryginalna.

Ludowe brzmienia z realizacji DK i Hugh Welchmanów da się uszłyszeć na rozmaitych koncertach i pokazach muzyki filmowej. Ścieżka dźwiękowa z "Chłopów" rozbrzmiała także w sobotę w warszawskiej Filharmonii Narodowej. Na miejscu była Kinga Rusin, która przeżywała prawdziwe muzyczne uniesienia. Swojemu zachwytowi dała upust w poście na Instagramie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Peja rapował, ze Kinga Rusin nie ma seksapilu. Ale mu odpowiedziała!

"Wczoraj miałam niesamowitą okazję wysłuchać na żywo w Filharmonii Narodowej genialnej muzyki z filmu 'Chłopi'. Wykonawcom, którzy nagrali ścieżkę dźwiękową do filmu, tym razem towarzyszyła cała orkiestra symfoniczna! Załączam krótki filmik w galerii, żeby choć trochę oddać atmosferę tego wydarzenia" - napisała Kinga Rusin.

drbzav2

Występ okazał się dla byłej prowadzącej "Dzień Dobry TVN" sentymentalną podróżą do dawnych lat. Celebrytka wspomniała we wpisie, że muzyka ludowa nie jest jej obca.

"Wzruszyłam się, bo ponad 11 lat tańczyłam i śpiewałam w Dziecięcym Zespole Pieśni i Tańca Varsovia, nazywanym też Mini Mazowszem. Uwielbiałam to!" - wyjaśniła.

"Polska muzyka ludowa jest piękna i bogata, wzrusza i porywa. Podziwiam to, czego w swojej interpretacji polskiego folkloru dokonał kompozytor muzyki do 'Chłopów', Łukasz Rostowski. Gratuluję L.U.C. i dziękuję wszystkim wspaniałym muzykom, m.in. dziewczynom z Laboratorium Pieśni, orkiestrze Rebel Babel Ensemble, Filharmonii Narodowej za niesamowite emocje. Takie wyjątkowe okazje naprawdę doceniam!" - dodała.

drbzav2

Kinga Rusin przyznała również, że kibicuje "Chłopom" w drodze do otrzymania Oscara. "Trzymam mocno kciuki, żeby muzyka z filmu 'Chłopi' dostała, tak jak i sam film, nominację do Oscara! Niech na stulecie Nobla dla Reymonta świat znów zachwyci się Polską i jej dziedzictwem" - podsumowała.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o "Czasie krwawego księżyca" i prawdziwej historii stojącej za filmem Martina Scorsese, sprawdzamy, czy jest się czego bać w "Zagładzie domu Usherów" i czy leniwiec-morderca ze "Slotherhouse" to taki słodziak, na jakiego wygląda. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

drbzav2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drbzav2