Rusza Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film

W poniedziałek (19.06) o godzinie 19:00 rozpocznie się Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film. Festiwal zainaugurują krótkie metraże: "Film, film, film" w reż. Jakuba Piątka i "Przekładaniec" w reż. Andrzeja Wajdy. Ceremonię otwarcia poprowadzi Maciej Buchwald.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film
(Materiały prasowe)

Maciej Buchwald będzie też gospodarzem cieszących się wielkim zainteresowaniem spotkań "Zawód – aktor", w ramach których porozmawia z: Wojciechem Pszoniakiem, Edytą Torhan, Elizą Rycembel, Zofią Wichłacz i Marcinem Januszkiewiczem. Spotkania
te odbędą się we wtorek, środę i czwartek wieczorem w Klubie Festiwalowym City Box.

Harmonogram festiwalu znajduje się na stronie: na stronie mlodziifilm.pl.

Organizatorami Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film są: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Miasto Koszalin i Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Festiwal jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film” wpisał się już na stałe na mapę filmowych festiwali Polski; jako jedyny w takim zakresie skupia się na najnowszych dokonaniach debiutujących reżyserów.

Festiwal to przegląd najlepszych fabuł, dokumentów i animacji w reżyserii debiutujących filmowców. "Młodzi i Film" to także ważna inicjatywa promująca i mobilizująca polską kinematografię, co w związku z dynamicznymi zmianami polskiej rzeczywistości staje się oryginalną kroniką naszej epoki. Festiwal to także miejsce żywiołowej dyskusji, poświęconej kondycji młodego kina.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.