Trwa ładowanie...
d4g3eot
Aktualności

Rusza przegląd filmów religijnych "Sacrofilm"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza przegląd filmów religijnych "Sacrofilm"
d4g3eot

Spektakl poetycko-muzyczny "Z obłoków na ziemie" Jana Nowickiego rozpocznie w piątek w Zamościu (Lubelskie) XIV Dni Filmu Religijnego "Sacrofilm". Tematem przewodnim tegorocznego przeglądu jest kobieta i jej rola w chrześcijaństwie, islamie, judaizmie.

"My nie pokazujemy ludzi, którzy się modlą" - mówił PAP o przeglądzie Andrzej Bubeła organizator "Sacrofilmu". "My pokazujemy najczęściej współczesnego człowieka takim, jaki jest. Staramy się wybierać filmy, które dotykają duchowości człowieka" - wyjaśnił.

Widzowie zobaczą m.in. "Ciche światło" Carlosa Reygadasa, "Wygnanie" Andreja Zwiagnicewa, "Il Viaggio di Gesu" Sergio Basso, a także "Wyspę" Pawła Ługina. Witold Bereś i Artur Więcek pojawią się na przeglądzie z najnowszą produkcją "Tischner-życie w opowieściach".

d4g3eot

Jak co roku publiczność spotka się z twórcami m.in. z kompozytorem muzyki do filmu "Droga do raju" Gerardem Lebikiem czy włoskim reżyserem Sergio Basso. Krzysztof Zanussi wygłosi wykład pt. "Czy płci muszą się różnić".

Gościem specjalnym szóstego dnia festiwalu, który w całości ma być poświęcony roli kobiety w islamie, będzie przedstawiciel Instytutu Kurdyjskiego - Ziyad Raoof.

Przegląd filmów religijnych w Zamościu potrwa do 22 stycznia.

d4g3eot

Podziel się opinią

Share

d4g3eot

d4g3eot