Trwa ładowanie...
14-06-2006 12:57

Rusza specjalny program dla debiutantów

Rusza specjalny program dla debiutantów
d4jceri
d4jceri

Rusza nowy program dla debiutanów - program Pierwszy Dokument.

Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Szkoła A. Wajdy, TVP Kultura oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej ogłaszają nowy program dla debiutantów. Cieszący się ogromnym powodzeniem Program 30 minut zainspirował powstanie jego dokumentalnego odpowiednika – programu Pierwszy Dokument.

Jego podstawowym celem jest umożliwienie debiutującym reżyserom zrealizowania niezależnego filmu dokumentalnego. Intencją programu jest naturalne wzajemne przenikanie się na gruncie zawodowym środowiska producentów i młodych twórców.

Program zakłada zrealizowanie rocznie 5 filmów dokumentalnych o tematyce współczesnej w profesjonalnych warunkach produkcyjnych. Długość filmu wynosi od 10 do 25 minut. Każdy uczestnik ma do dyspozycji budżet w wysokości do 60 tys. zł na film.

Jednocześnie producent zapewnia opiekę artystyczną projektu. Program adresowany jest do młodych reżyserów przed debiutem i przed realizacją drugiego filmu, studentów reżyserii, filmowców bez wykształcenia filmowego, ale już z pewnym doświadczeniem, a także operatorów filmowych.

Program Pierwszy Dokument jest wspólną inicjatywą Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Szkoły A. Wajdy, TVP Kultura oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Szczegółowe informacje na temat zasad konkursu i przyjmowania zgłoszeń dostępne są na stronie Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

d4jceri
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jceri