Trwa ładowanie...
discopolo
07-08-2014 16:02

Ruszyły zdjęcia do filmu "Discopolo"

Ruszyły zdjęcia do filmu "Discopolo"Źródło: Studio Munka-SFP
d37qzfi
d37qzfi

6 sierpnia padł pierwszy klaps na planie filmu DISCOPOLO w reżyserii Macieja Bochniaka – fabularnej produkcji o kulturowym i socjologicznym fenomenie, który porwał miliony Polaków. W rolach głównych zobaczymy najzdolniejszych polskich aktorów młodego pokolenia - Dawida Ogrodnika, Piotra Głowackiego oraz Joannę Kulig.

"Discopolo" to opowiedziana dynamicznie i z iście tarantinowską ironią, historia młodych utalentowanych muzyków, którzy w brawurowy sposób osiągają szczyty list przebojów. To także opowieść o stanie świadomości, jaki towarzyszył Polakom w początkach wolnego rynku, kiedy wszystko wydawało się możliwe.

Dawid Ogrodnik („Chce się żyć”, „Jestem bogiem”) i Piotr Głowacki („Dziewczyna z szafy”) wcielą się w role młodych muzyków, którzy napędzani brawurą i marzeniami o sławie, zakładają zespół discopolowy. Joanna Kulig („Sponsoring”) wystąpi w roli eterycznej gwiazdy discopolo. Partnerować im będą między innymi Tomasz Kot, Jacek Koman, Iwona Bielska i Janusz Chabior. Drugoplanowe role zagrają także współczesne gwiazdy discopolo: Tomasz Niecik, Robert Klatt z zespołu „Classic” oraz Radosław Liszewski, lider grupy „Weekend”.

Film wyreżyseruje Maciek Bochniak, autor głośnego pełnometrażowego dokumentu „Miliard szczęśliwych ludzi”, o chińskiej przygodzie zespołu Bayer Full. Scenariusz do DISCOPOLO Bochniak napisał wspólnie z Mateuszem Kościukiewiczem, także debiutującym w roli scenarzysty. „DISCOPOLO to w założeniu kino międzygatunkowe, łączące elementy komedii, romansu, thrillera, filmu drogi. To także skonstruowana z lekkością, dużą dozą ironii i ciepła historia grupy młodych ludzi, którzy podążają za swoimi marzeniami o lepszym życiu, za swoją pasją, za miłością. Historię tę można więc odczytywać na wiele sposobów i na wielu poziomach – socjologicznym, historycznym, czysto fabularnym czy muzyczno-rozrywkowym. Dużym atutem będzie z pewnością niezwykle oryginalna warstwa wizualna filmu. To film zarówno dla miłośników subkultury discopolo, jak i tych, którzy tej kultury „nie kupują”. Tych, którzy z sentymentem wspominają lata 90., którzy w polskim kinie szukają świeżości czy też po prostu wciągającej fabuły i dobrej rozrywki z
drugim dnem.” – podkreśla reżyser.

Producentem filmu jest Stanisław Tyczyński, Prezes i właściciel ALVERNIA STUDIOS. Zdjęcia do DISCOPOLO realizowane będą na terenie 3 województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i pomorskiego. Ostatni klaps na planie filmu padnie pod koniec września, w Warszawie. Premiera zaplanowana jest na 2015 rok.

d37qzfi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37qzfi