Trwa ładowanie...
d3cuk3l

Ryzykanci

Najnowsze informacje
4.0
(61 głosów)
Oceń:
Ryzykanci to losy tajnego agenta, który ucieka z niewoli, aby chronić najbliższych przed niebezpieczeństwem ze strony wroga.
d3cuk3l
WP Film
Źródło: WP Film

Ryzykanci – opis

Ryzykanci to thriller z 1997 roku wyreżyserowany przez Tsuia Harka. Jest to jego debiut reżyserski. W filmie występują Jean-Claude Van Damme, Dennis Rodman i Mickey Rourke.

Głównym bohaterem Ryzykantów jest Jack Quinn, który specjalizuje się w zwalczaniu terrorystów. Chciałby on jednak skończyć z niebezpieczna pracą i zacząć spokojne życie, tym bardziej, że razem z żoną spodziewają się dziecka. Ostatnia misja nie idzie jednak po jego myśli, czego efektem jest to, że najgroźniejszy terrorysta świata, Stavros, dalej pozostaje na wolności.

Jack zostaje uwięziony w Kolonii, gdzie przetrzymuje się ważnych agentów. Tymczasem Stavros porywa ciężarną żonę Jacka. Quinn podejmuje walkę o rodzinę przy pomocy dziwacznego handlarza broni Yaza.

Ryzykanci – ciekawostki

Film Ryzykanci otrzymał wiele negatywnych recenzji. Szczególnie krytykowany jest Rodman za rolę Yaza. Poza tym fabuła i produkcja filmu Ryzykanci została określona przez kilku recenzentów jako pozbawiona wyobraźni. Film nie zdobył jednak wyłącznie negatywnych opinii. Los Angeles Times nawiązywał do filmu Ryzykanci jako "jednego z najlepszych filmów Van Damme" i docenił zarówno występy Rodmana, jak i Rourke'a.

Zdjęcia do filmu Ryzykanci nakręcono w Arles, Nicei (Francja ), Antwerpii (Belgia), oraz w Rzymie (Włochy) w okresie od 19 sierpnia do 2 listopada 1996 roku.

Chociaż film sugeruje, że walka między Quinnem i Stavrosem ma miejsce w Koloseum w Rzymie, sceny były kręcone w okolicach Amfiteatru Arles w południowej Francji.

Oryginalna muzyka dla Ryzykantów została skomponowana przez Gary'ego Changa, który wcześniej pracował nad filmami The Breakfast Club (Klub winowajców) i The Color of Money (Kolor pieniędzy). Ścieżka dźwiękowa zawiera utwory Joey'a Schwartza, Leareo Gianferrari i Crystal Waters z Dennisem Rodmanem.

Aktor wcielający się w postać Stavrosa (Mickey Rourke) trenował sporty walki, aby odpowiednio przygotować się do scen walki z Van Dammem.

Oglądając uważnie film można dostrzec niewielki błąd ujęciowy podczas kręcenia sceny walki z tygrysem. Mianowicie Jack trzyma ręce w górze i trzyma w prawej dłoni patyk. Natomiast w kolejnym ujęciu tego patyka nie ma.

Początkowo planowano wyprodukować sequel, jednak nigdy go nie zrealizowano.
Sammo Kam-Bo Hung został zatrudniony jako Specjalny Choreograf Akcji, aby pomóc w nagrywaniu scen walki.

Ryzykanci – Złote Maliny

Film Ryzykanci w 1998 roku zdobył trzy Złote Maliny w kategoriach: Najgorszy aktor drugoplanowy Dennis Rodman, Najgorsza ekranowa para / duet filmowy Dennis Rodman, Jean-Claude Van Damme oraz Najgorszy debiut aktorski Dennis Rodman.

Ryzykanci
Tytuł oryginalny

Double Team

Gatunek

akcji, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1997

Data światowej premiery

20.06.1997

Czas trwania

92 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada
d3cuk3l

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cuk3l
d3cuk3l
d3cuk3l