Trwa ładowanie...
d2tvte0

Rzecz o mych smutnych dziwkach

Najnowsze informacje
2.9
(21 głosów)
Oceń:
d2tvte0

„Rzecz o mych smutnych dziwkach” (hiszp. Memoria de mis putas triste) to hiszpańsko-duńsko-meksykańsko-amerykański melodramat z 2011 roku. Reżyserem obrazu jest Henning Carlsen, który wraz z Jean’em-Claude’em Carrière’em napisał scenariusz. Produkcją zajął się Raquel Guajardo, Leonardo Villareal i Nina Crone. Dzieło, obsadzone hiszpańskimi i meksykańskimi aktorami, powstało w języku hiszpańskim.

Film jest ekranizacją powieści "Rzecz o mych smutnych dziwkach" Gabriela Garcíi Márqueza. Książka z 2004 roku przedstawia historię dziennikarza, który w dniu dziewięćdziesiątych urodzin zakochuje się po raz pierwszy w życiu. Wybranką bohatera jest nieletnia prostytutka.

Reżyser projektu, Duńczyk Henning Carlsen, zdobył uznanie dzięki filmowi "Głód", prezentowanemu podczas festiwalu w Cannes w 1966 roku. W roku 1986 reżyser zrealizował obraz "Głodny wilk" z Donaldem Sutherlandem w roli głównej. Filmografię twórcy zamyka dramat "Springet" z 2005 roku.

W filmie „Rzecz o mych smutnych dziwkach” w rolach głównych zagrali: Geraldine Chaplin, Ángela Molina jako Casilda, Emilio Echevarría - El Sabio, Dominika Paleta – Ximena, Alejandra Barros - Florina de Dios, Olivia Molina.

Rzecz o mych smutnych dziwkach
Tytuł oryginalny

Memoria de mis putas tristes

Gatunek

melodramat, romans

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

20.07.2012

Czas trwania

90 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tvte0
d2tvte0
d2tvte0