Trwa ładowanie...
d4hwgqi

"Saga wikingów": Lider Amon Amarth wikingiem w kinie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Saga wikingów": Lider Amon Amarth wikingiem w kinie
d4hwgqi

Johan Hegg, wokalista Amon Amarth, znalazł się w obsadzie "Sagi wikingów". Epicka opowieść o czasach, gdy nieustraszeni wojownicy w drakkarach siali postrach w Europie trafi na nasze ekrany 1 maja.

Dla Hegga, frontmana deathmetalowego zespołu ze Szwecji, jest to pierwsza filmowa rola, ale nie pierwsze spotkanie z wikingami. Tematyka ta bowiem jest obecna w większości piosenek jego kapeli.

- Gdy zobaczyłem rzeszę fanów zespołu ubranych w hełmy z rogami, pomyślałem, że musimy mieć Johana w obsadzie naszego filmu - mówi producent, Ralph S. Dietrich, który brał udział w koncercie Amon Amarth na niemieckim Wacken Open Air Festival.

d4hwgqi

Jednak reżyser Claudio Fäh sceptycznie podchodził do pomysłu. - Zobaczyłem zdjęcia Johana Hegga i pomyślałem sobie, że to facet, po którym mogę się spodziewać jedynie tego, że mi przyłoży -wspomina. - Ale gdy nawiązałem z nim kontakt przez Skype'a i porozmawialiśmy przez chwilę, przekonałem się, że to miły człowiek, całkowite przeciwieństwo własnego, agresywnego wizerunku. Szybko doszliśmy do porozumienia i Johan dołączył do obsady.

W "Sadze Wikingów" wygnani z ojczyzny Wikingowie, pod wodzą nieustraszonego Asbjörna (Tom Hopper), wyruszają do Brytanii, by zrabowanym z klasztorów złotem wykupić swą wolność i powrót do kraju. Gdy ich podróż przerywa sztorm, który zatapia statek i wyrzuca rozbitków na szkockim wybrzeżu, jedyną szansą na przetrwanie za linią wroga staje się wyprawa do rządzonej przez Wikingów osady Danelaw. Po drodze ludzie Asbjörna napadają na zbrojny konwój, a w ich ręce wpada piękna Lady Inghean (Charlie Murphy), córka króla Szkotów - Dunchaida (Danny Keogh). Zrozpaczony władca wzywa na pomoc Wilcze Stado - oddział okrytych złą sławą najemników, którym przywodzi para bezlitosnych morderców Hjorr (Ed Skrein) i Bovarr (Anatole Taubman). Pogoń jest coraz bliżej, jednak do Wikingów dołącza niespodziewanie tajemniczy mnich Conall (Ryan Kwanten), który zna lokalizację Ścieżki Węża - zagubionego i cieszącego się złą sławą traktu wiodącego do Danelaw.

Zapowiedź można znaleźć pod tym adresem.

Johann Hegg urodził się w Sztokholmie w 1973 roku, a wokalistą Amon Amarth jest od 1991 roku. Nazwa grupy nawiązuje do twórczości J.R.R. Tolkiena. Tak w wymyślonym przez pisarza języku, nazywała się Góra Przeznaczenia, w której Frodo zniszczył pierścień. Jednak teksty piosenek zespołu są poświęcone głównie wikingom i mitologii skandynawskiej. Najnowszy, dziewiąty album bandu, zatytułowany "Deceiver of the Gods", ukazał się w 2013 roku. Koncert zespołu wydany w 2006 roku na DVD pod tytułem "Wrath of the Norsemen" zyskał status złotej płyty w USA i Kanadzie.

d4hwgqi

Podziel się opinią

Share

d4hwgqi

d4hwgqi