Trwa ładowanie...

Sara Müldner, Mirosław Baka i Agnieszka Wagner na boso

Share
Sara Müldner, Mirosław Baka i Agnieszka Wagner na bosoŹródło: Film polski
dbzvym2

W podwrocławskiej wsi Kryniczno rozpoczęły się w poniedziałek zdjęcia do filmu Piotra MatwiejczykaNa boso”. W historii opowiadającej o osobistym dramacie nastoletniej dziewczyny wystąpią m.in. Sara Müldner, Mirosław Baka i Agnieszka Wagner.

Jak powiedział Matwiejczyk, film opowiada o 17-latce, która postanawia popełnić samobójstwo.

– Nie udaje jej się i zapada w śpiączkę, a przez to w pewien sposób rozbudza ze śpiączki wszystkich innych, dookoła. Ale tak naprawdę chęć przebudzenia się każdy z nich musi znaleźć w sobie – tłumaczył Matwiejczyk.

dbzvym2

Reżyser podkreślił, że chciał opowiedzieć trudną historie odnalezienia się w nowej sytuacji, „a w takiej jest główna bohaterka po tym, jak do jej ojca przeprowadziła się nowa kobieta”. Dodał, że ciężko jest określić, jaka jest konkluzja filmu.

– Myślę, że wydźwięk ogólny filmu jest smutny, ale gdzieś po drodze dzieją się rzeczy natchnione jakąś nadzieją – powiedział Matwiejczyk.

"- Główną bohaterkę, 17-letnią Alę, gra Sara Müldner, której zdaniem film jest głównie o tym, dlaczego Ala chciała popełnić samobójstwo. – Widz zobaczy ciąg logiczny, bo do tej tragedii doprowadziły różne zdarzenia, nawet takie które się działy kiedy była jeszcze małą dziewczynką" – uważa Müldner.

Zdaniem odtwórczyni roli Ali, ta postać, chociaż jest smutna, jest przede wszystkim normalną dziewczyną.

dbzvym2

– Ona nie jest jakąś postacią tragiczną. Jest zwyczajną dziewczyną z problemami, których w pewnym momencie jest za dużo. To jest w pewnym sensie ostrzeżenie dla rodziców i dla dzieci dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiegać – dodała Müldner.

Ojca nastolatki – Przemysława – gra Mirosław Baka, który uważa, że w filmie najważniejsze są relacje między ludźmi z otoczenia głównej bohaterki.

– To są wektory które odchodzą od niej i do niej wracają, a ja jestem jednym z tych wektorów. I wszystko co ja musze stworzyć w tej roli jest w kontekście Ali, jest związane z... Alą i ma służebną funkcję pokazania tego, co tę dziewczynę dotknęło – powiedział Baka.

Zapytany o powód przyjęcia roli powiedział, że wszedł w tej chwili w etap w życiu, w którym gra ojców.

dbzvym2

– Każde kolejne granie ojca jest dla mnie ważnym doświadczeniem. Za każdym razem relacja jest inna. I ten film to dla mnie kolejna taka rola, w której coś z siebie zostawię i która coś we mnie zostawi – tłumaczył Baka.

Natomiast nową kobietę w życiu Przemysława gra Agnieszka Wagner, która mówi o swojej roli, że to „przede wszystkim bardzo zakochana kobieta”.

– Całkowicie oddana swojemu mężczyźnie i nastawiona bardzo pozytywnie do jego życia. Chce sobie ułożyć życie z nim i z jego córką. Nie jest intruzem, ale chce wszystko poukładać dla wszystkich. Główna bohaterka i moja postać są na jak najlepszej drodze, żeby się dogadać. Niestety, znacznie trudniej jest między nastolatką a jej ojcem – opowiadała Wagner.

W filmie wystąpią także Sylwia Juszczak i Marcin Dorociński, którzy zagrają rodziców dziecka, którym opiekuje się główna bohaterka. Jak powiedział Matwiejczyk 4-letnią Olę i 17-letnią Alę „łączy pewne tajemnicze powiązanie”.

dbzvym2

Zdjęcia powstają w dwóch domach w Krynicznie, z których jeden jest rodzinnym domem reżysera. Cześć kręcona będzie także w okolicznych plenerach oraz w szpitalu we Wrocławiu.

– Mamy tylko 4 dni zdjęciowe, dlatego chciałem umiejscowić akcję tak, żebyśmy się nie pogubili i nie tracili czasu na dojazdy – wyjaśnił reżyser. Zgodnie z założeniem twórców, film ma być zgłoszony na wrześniowy festiwal filmowy w Gdyni.

dbzvym2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbzvym2
dbzvym2