Trwa ładowanie...
13-06-2006 14:35

Sekrety Pedro Almodovara

Sekrety Pedro Almodovara
d4jjfci

Czym różni się tango z La Manczy od tanga argentyńskiego? Czy Almodovar nakręci kiedykolwiek film w języku angielskim? W jaki sposób kobiety formowały artystyczną osobowość wielkiego reżysera? Odpowiedzi na te oraz na wiele innych pytań dotyczących Pedro Almodovara miłośnicy twórczości reżysera będą mogli poznać niebawem na kanale filmowym już Europa Europa.

We czwartek 22 czerwca o godz. 17.30 zobaczymy fragmenty najnowszego obrazu Almodovara pt. Volver oraz wywiad udzielony specjalnie dla stacji Europa Europa.

Volver był jedną z najbardziej oczekiwanych premier tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes. Obraz zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz.

d4jjfci

Głównymi bohaterkami Volvertrzy kobiety: babka, jej córka oraz wnuczka. Jak przyznaje sam reżyser bohaterki filmu noszą cechy jego matki, sióstr i sąsiadek.

Almodovar przyznaje, że to właśnie kobiety miały olbrzymi wpływ na formowanie jego artystycznej osobowości a historie przez nie opowiadane stały się dla niego inspiracją oraz bogatym źródłem fikcji. Akcja obrazu toczy się w Madrycie i La Manchy, z której pochodzi Almodovar.

Premiera filmu Volver odbędzie się w Polsce już 1 września. Zanim to jednak nastąpi Europa Europa zaprasza na spotkanie z hiszpańskim reżyserem, podczas którego poznamy kulisy pracy nad filmem.

Pedro Almodovar w magazynie Cinemania, 22 czerwca, godzina 17.30. tylko w Europa Europa!

d4jjfci
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jjfci