Trwa ładowanie...
d3l4dpj

Shazam!

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
"Shazam!" to amerykański fantastycznonaukowy film akcji nakręcony na podstawie serii komiksów o superbohaterze o tym samym imieniu wydawnictwa DC Comics. Za scenariusz filmu odpowiadają Henry Gayden i Darren Lemke, a za reżyserię David F. Sandberg. Produkcja ta jest siódmą należącą do franczyzy DC Extended Universe, która skupia się na losach superbohaterów produkcji Warner Bros.
d3l4dpj
1
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Shazam! - opis fabuły

Fabuła "Shazam!" skupia się wokół nastoletniego chłopaka Billy'ego Batsona (w tej roli Asher Angel), który mieszka w rodzinie zastępczej, a jego największym celem jest odnaleźć swoją biologiczną matkę. Nastolatek dzięki mocy przekazanej przez starożytnego czarodzieja posiada zdolność do zmiany w dorosłego superbohatera (Zachary Levi) za sprawą jednego słowa – SHAZAM.

Posiadający nadludzkie możliwości nastolatek szybko poznaje swoje możliwości i wykorzystuje je tak, jak mógłby to zrobić każdy młodzieniec w ciele herosa, czyli do zabawy. Niestety sielanka szybko się kończy, gdyż Shazam będzie zmuszony szybko opanować nowo zdobyte moce i stawić czoła złym zabójczym siłom kontrolowanym przez doktora Thaddeusa Sivanę (w tej roli Mark Strong).

Shazam! - bohaterowie, obsada

Bohaterami "Shazam!" są poza głównym protagonistą jego przyjaciele, którzy razem z nim mieszkają w rodzinie zastępczej – Mary Bromfield (Grace Fulton), Freddy Freeman (Jack Dylan Grazer), Eugene Choi (Ian Chen), Pedro Peña (Jovan Armand) oraz Darla Dudley (Faithe Herman). Grupa musi stawić czoła złym siłom, które kontrolowane są przez doktora Thaddeusa Sivanę (Mark Strong).

W obsadzie "Shazam!" wystąpili także Cooper Andrews, Marta Milans, Djimon Hounsou, Adam Brody, Meagan Good, Michelle Borth oraz Ross Butler. W produkcji pojawia się też wiele postaci pobocznych.

Shazam! - scenariusz, reżyseria

Reżyserem filmu "Shazam!" jest David F. Sandberg, który ma na swoim koncie takie produkcje jak "Kiedy gasną światła" oraz "Annabelle: Narodziny zła". Za produkcję obrazu odpowiedzialny był Peter Safran.

Autorami scenariusza filmu "Shazam!" są Henry Gayden i Darren Lemke, a sam główny bohater został stworzony na podstawie pierwowzoru z komiksu wydawnictwa DC Comics. Międzynarodową dystrybucją filmu zajmuje się wytwórnia Warner Bros. Pictures.

Shazam! - muzyka

W lipcu 2018 roku reżyser filmu "Shazam!" ogłosił, iż za skomponowanie muzyki do filmu odpowiedzialny będzie Benjamin Wallfisch, który już wcześniej współpracował z Sandbergiem nad jego dwoma wcześniejszymi filmami - "Kiedy gasną światła" oraz "Annabelle: Narodziny zła".

Wallfisch współpracował również wcześniej przy drugiej produkcji DC Extended Universe, "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości". Ścieżka dźwiękowa do "Shazam!" trafiła na rynek 5 kwietnia 2019 roku za pośrednictwem wytwórni WaterTower Music.

Shazam! - ciekawostki

  • Pierwotnie Sam Raimi był zainteresowany wyreżyserowaniem filmu, jednak rola ta przypadła Davidowi F. Sandbergowi. Sam scenariusz również przeszedł wiele przeróbek, którego twórcami byli William Goldman, Bryan Goluboff, Joel Cohen, Alec Sokolow, John August, Bill Birch i Geoff Johns.
  • Ron Cephas Jones miał początkowo zagrać rolę Czarodzieja, jednak z powodu konfliktu terminów jego miejsce zajął Djimon Hounsou.
  • Zdjęcia do filmu "Shazam!" powstały w Toronto, Hamilton (Kanada) oraz Filadelfii (Pensylwania, Stany Zjednoczone), a nagrania rozpoczęły się w styczniu 2018 roku i zakończyły kilka miesięcy później, w maju.

Shazam! - premiera

Światowa premiera filmu "Shazam!" odbyła się 5 kwietnia 2019 roku roku, a za jego dystrybucję odpowiada Warner Bros. Pictures. Pokazy przedpremierowe tej produkcji odbyły się już tydzień wcześniej, również w Polsce. Zapowiedziana również została już kontynuacja sagi z kuźni DC Extended Universe, która nazywać się będzie "Wonder Woman 1984", a jej premiera zaplanowana jest na 2020 rok. Polska premiera filmu "Shazam!" odbyła się tego samego dnia, 5 kwietnia 2019 roku.

Shazam!
Tytuł oryginalny

Shazam!

Gatunek

film akcji, sci-fi

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Rok produkcji

2019

Data światowej premiery

05.04.2019

Data polskiej premiery

05.04.2019

Czas trwania

132 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Zachary Levi - (William "Billy" Batson / Shazam) (William "Billy" Batson / Shazam)

Djimon Hounsou - 1964-04-24 (Shazam) (Shazam)

Mark Strong - 1963-08-05 (Dr. Thaddeus Sivana) (Dr. Thaddeus Sivana)

Asher Angel (William "Billy" Batson / Shazam)

Jack Dylan Grazer (Frederick "Freddy" Freeman)

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3l4dpj
d3l4dpj
d3l4dpj