Trwa ładowanie...
24-03-2006 11:28

SLD broni Polsatu

SLD broni Polsatu
d1dgryw
d1dgryw

Sojusz Lewicy Demokratycznej protestuje przeciwko ukaraniu telewizji Polsat za program z udziałem Kazimiery Szczuki. Chodzi o występ Szczuki w programie Kuby Wojewódzkiego, w którym parodiowała ona związaną z Radiem Maryja niepełnosprawną Magdalenę Buczek. Szefowa KRRiT nałożyła na Polsat 500 tys. złotych kary.

Zdaniem Gadzinowskiego, kara nałożona na TV Polsat przez przewodniczącą KRRiT jest "drakońska".

__- Jest to przykład cenzury prewencyjnej, sygnał dla nadawców komercyjnych, aby nie zapraszali ludzi, którzy prezentują inny niż PiS-owski pogląd - zaznaczył poseł SLD.

KRRiT uznała, że w programie prześmiewczo odnoszono się do osób niepełnosprawnych oraz modlitw i nałożyła za tę wypowiedź na Polsat karę w wysokości 500 tys. zł. O ukaraniu Polsatu KRRiT zdecydowała w ubiegłym tygodniu, ale dopiero w środę przewodnicząca Rady Elżbieta Kruk podpisała dokument zatwierdzający wysokość kary.

d1dgryw

- Kazimiera Szczuka nie została ukarana za wyśmiewanie się, szydzenie z osoby niepełnosprawnej, ponieważ pani Magdalena Buczek nie czuje się pokrzywdzoną ani zelżoną. Kazimiera Szczuka została ukarana za jej feministyczne i lewicowe poglądy - ocenił podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł SLD Piotr Gadzinowski.

Szczuka mówiła w ubiegłym tygodniu, że w jej wypowiedzi nie było "cienia mowy o niepełnosprawności" Buczek, a jedynie "życzliwa anegdota".

- Ja mówiłam o jakimś wielkim swoim uznaniu i fascynacji tą osobą. Owszem, naśladowałam ten głos, ale była to pewna anegdota. Życzliwa anegdota z lekką kpiną. Nie było tam natomiast cienia mowy o tym, że ta osoba jest niepełnosprawna, włącznie z tym, że ja na początku programu powiedziałam, że nie wiem, kto to jest - dodała.

Gadziwnowski wezwał przewodniczącą KRRiT, aby "nie naginała prawa, aby nie wykorzystywała art. 18 ustawy o radiofonii i telewizji do cenzurowania mediów, do ograniczania ekspresji politycznej, do ograniczania wolności słowa".

W opinii posłanki SLD Joanny Senyszyn, decyzja KRRiT "to absolutny skandal".

- KRRiT zamienia się już w urząd cenzorski i to w najgorszym wydaniu, chyba z początku lat 50. Tępieni są ludzie, którzy mówią nie "kwak-mową", tylko swoim głosem. W IV RP nie ma miejsca dla ludzi, którzy mają poglądy inne niż partia rządząca - oceniła.

d1dgryw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dgryw