Trwa ładowanie...

"Śmierć z ludzką twarzą" na 4. Planete Doc Review

Share
"Śmierć z ludzką twarzą" na 4. Planete Doc Review
d3fv3d4

4. Planete Doc Review (11-20 maja, Kinoteka, Warszawa) zaprezentuje dzieła nagradzane na najważniejszych festiwalach, pokazujące świat, w którym żyjemy poprzez język filmu najwyższej próby. Festiwal Planete Doc Review został dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

To filmy wykorzystujące różne style i techniki, tworzone na granicy dokumentu, fabuły i animacji. Nie zabraknie filmów wzbudzających gorące dyskusje jak i tych, które mogą zmienić punkt widzenia na, wydawałoby się, sprawy oczywiste. To szansa, by poznać oblicze współczesnego świata oraz wziąć udział w dyskusji na temat jego przyszłości.

Polski Instytut Sztuki Filmowej wspiera dynamicznie rozwijający się festiwal, którego widownia w zeszłym roku osiągnęła 16 tyś widzów, co stawia PLANETE DOC REVIEW na 6 miejscu w Europie pod względem popularności wśród festiwali filmów dokumentalnych.

O Nagrodę MILLENNIUM przyznawane przez zagraniczne jury walczyć będzie 19 filmów. Jest to selekcja najlepszych pełnometrażowych filmów dokumentalnych świata wyprodukowanych w 2006 roku. W tym doborowym towarzystwie polski rodzynek- "Śmierć z ludzką twarzą" Marcina Koszałki. Spośród wszystkich sześćdziesięciu prezentowanych filmów publiczność wybierze swój ulubiony przyznając Nagrodę Publiczności. Dla autorów najlepszych recenzji filmów festiwalowych czekają cenne nagrody.

d3fv3d4

W sekcjach pozakonkursowych dużym wydarzeniem będzie retrospektywa filmów dokumentalnych Wernera Herzoga. Sekcja Na granicy gatunku, to filmy śmiało czerpiące ze stylistyk fabuły i dokumentu. Tu obrazy mistrzów- Raymonda Depardona czy Abbasa Kiarostamiego. Krótkie formy filmowe wyprodukowane w Szkole Mistrzostwa Reżyserii Filmowej razem z produkcjami zagranicznymi będzie można zobaczyć w sekcji "Na skróty".

PLANETE DOC REVIEW, to więcej niż filmy. Co oznacza pojęcie: "sprawiedliwy handel?" Co łączy kino i psychoanalizę? Islam i Nowoczesność, czym jest fundamentalizm religijny? To tematy, na które będzie można porozmawiać podczas debat tegorocznego PLANETE DOC REVIEW.

Dla reżyserów i producentów zaprosiliśmy autorytet światowy w dystrybucji filmów dokumentalnych - Jana Rofekampa, szefa działającej od 25 lat firmy FILMS TRANSIT z Kanady. Na jednodniowym, unikalnym seminarium podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat jak zaprezentować swój film dokumentalny na arenie międzynarodowej, jak znaleźć dystrybutora i czego od niego wymagać.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3fv3d4

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fv3d4
d3fv3d4