Trwa ładowanie...
29-05-2006 13:22

Sofia Coppola dwa miesiące w Wersalu

Sofia Coppola dwa miesiące w Wersalu
d2ntyad
d2ntyad

Pokazany w Cannes film Sofii Coppoli 'Maria Antonina' został nakręcony w autentycznych dekoracjach Pałacu Wersalskiego. Ten film to tylko jeden z przykładów ponad stuletniej historii współpracy między dawną siedzibą francuskich królów, a kinem.

Po raz pierwszy, kamery filmowe zawitały do Pałacu Wersalskiego w roku 1904. Od tego czasu odbyły się tam zdjęcia do 200 filmów. Największe powodzenie mają ogrody, bo tworzą monumentalną perspektywę, a równocześnie mają wiele ukrytych tajemniczych zakątków. ZOBACZ ZDJĘCIA Z PREMIERY 'MARII ANTONINY' W CANNES Wnętrza są również chętnie wykorzystywane do zdjęć, ale tu pojawia się problem mebli i innych sprzętów, które dyrekcja niechętnie przestawia, by ułatwić pracę filmowcom. Zdjęcia w pałacowych wnętrzach trwają na ogół krótko. Wyjątkiem był film Sofii Coppoli. Jej ekipa spędziła w Wersalu aż 2 miesiące.

Dzięki filmom, Wersal zdobywa na popularności, ale zarabia niewiele pieniędzy. Przychody z tego tytułu stanowią zaledwie 1 procent budżetu pałacu.

d2ntyad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ntyad